БАЈДЕН НА ПУТУ ОСВАЈАЊА ПРЕДСЕДНИЧКЕ СТОЛИЦЕ: Кандидата је било много, а ево зашто је УПРАВО ОН миљеник САД (ФОТО/ВИДЕО)
Џо Бајден је учврстио шансе да стекне номинацију странке. Такође, настојао је да смири бираче поводом претње коју представља корона вирус.
Бивши амерички потпредседник Џо Бајден делује да је на путу глатког освајања председничке номинације демократске странке после убедљивих победа на примарним изборима у три државе Аризони, Флориди и Илиноису.
У АМЕРИЦИ ЋЕ ВИРУС НЕСТАТИ ЈЕДИНО ЧУДОМ: Ове ПОГРЕШНЕ КОРАКЕ су направиле САД због којих је дошло до ЕКСПЛОЗИЈЕ ВИРУСА
ТРАМП ДОБИО ОШТРЕ КРИТИКЕ: Због одлуке о СЗО, неће му се допасти порука СВЕТСКИХ ЛИДЕРА
Други дан за редом Америка бележи РЕКОРДАН БРОЈ ОБОЛЕЛИХ: Укупно 30.800 жртава
Демократска партија у Америци је имала много кандидата, у том моменту номинације, тачно 26. Како се наводи, сваки грађанин Сједињених америчких држава може да истакне своју кандидатуру, али мора да испуни одређене критеријуме, како би се квалификовао и ушао у ужи круг. Први услов, наведен је да мора бити члан Демократске партије. Барни Сендерс је морао пред изборе да се поново врати у своју матичну партију и испуни управо тај услов, како би могао да буде кандидат.
Један од услова, био је да се морало за прву дебату скупити довољно новца, тачније, да имате донаторе из 25 савезних држава, а између осталог морали сте да имате и више од два одсто подршке како би се могло учествовати у дебати.
Мајкл Блумберг, бивши градоначелник Њујорка се кандидовао касно и он је прескочио четири државе, али је подржао Бајдена. У својој неуспешној кампањи, потрошио је два милиона долара. Блумберг је сматрао да је Сендерс опасност по америчку политику, а да би Бајерн био особа која би Америку могла да "учвсти на земљи". Дакле, циљ његове кандидатуре је био тај да смакне Сендерса у својој вољи за влашћу. Када је било јасно да је Бајден био тај који води, свесно се повукао из трке, те подржао Џоа.
Бајден је саопштио да хоће жену на функцији потредседнице САД, али је и нагласио да та особа мора бити у стању да преузме председничку одговорност у случају потребе. Верује се да су кандидаткиње за потредседничку номинацију‚ Харисова, Клобучар и Вајтмерова својим јавним наступима настојале да демонстрирају лидерске особине и то на политичким темама које су силом прилика, због епидемије корона вируса, доспеле у фокус америчког политичког живота.
На крају, када је узео победу у чак четири државе, Бајден је добио вишестране подршке својих америчких колега, а међу њима је био и бивши председник САД Барак Обама,, који га је јавно подржао и упутио топле речи.
- Верујем да Џо има све квалитете да сад постане председник. Кроз живот је научио да не одустаје, да се не повлачи чак и кад прима ударце. Када Џо прича са родитељима који су изгубили посао, знате да вам говори човек који је доживео бол због губитка посла и морао то да објасни својој деци. Када говори о шансама за нашу децу, чујемо како нам се обраћа млади отац, који је свако вече возом долазио кући да успава своју децу - навео је Обама.
Кампања бившег америчког потпредседника Џо Бајдена за председничку номинацију Демократске странке не губи на интензитету ни током епидемије у корона вируса у САД. Неколико предстојећих примарних избора је већ одложено због претње од коронавируса. Неке државе такође разматрају могућност да организују гласање поштом.