Да ли ће једна језива апликација која има везе са СЛИКАМА У БИКИНИЈУ доћи главе “Фејсбуку”? (ФОТО)
Таман кад се чини да се утишала бура око скандала са "Кембриџ Аналтиком", компанија "Фејсбук" се поново нашла у проблемима
Британски парламент је успео да добије документа од "Фејсбука" који се месецима борио да спречи да они буду јавно доступни.
ХОРОР У ТУРИСТИЧКОМ РАЈУ! Масовно убиство потресло миран крај, међу жртвама мала девојчица
Шеф парламентарног Комитета за дигитални свет, културу, медије и спорт Демијен Колинс има у рукама документе које извршни директор "Фејсбука" Марк Закерберг неће моћи да игнорише. А све због једне апликације која више не постоји, а за коју су многи рекли да је "језива".
Наиме, "Фејсбук" је већ три године умешан у судску битку са софтверском компанијом "Six4Three", која је развила апликацију "Пикинис".
"Six4Three" tuži друштвену мрежу, јер је направила велике измене правила о приватности, што је спречило апликацију да има приступ подацима Фејсбук пријатеља њених корисника.
Апликација "Пикинис" је омогућавала корисницима да нађу слике својих пријатеља у бикинијима или купаћим костимима помоћу технологије скенирања фотографија.
Ова апликација је изазвала доста медијске пажње и критика 2013. године, када се појавила. Критичари су сматрали да је "језива" и да су управо такве апликације разлог да људи поведу више рачуна о томе шта и како објављују на друштвеним мрежама. "Пикинис" је угашен 2015. године.
Као део судске борбе, "Six4Three" prikupio је документа од "Фејсбука" преко "легалног процеса у којој једна страна у суђењу може да добије доказе од друге".
СВАКА ЈОЈ ЧАСТ! Ко погоди, има супер вид: Колико ова жена има година?
Ти документи, можда садрже експлозивна открића о "Фејсбуковој" политици приватности. "The Обсервер" је спекулисао да они можда садрже доказе да је Фејсбук свесно створио окружење које је омогућило компанији "Кембриџ Аналитика" да покупи податке око 87 милиона корисника друштвене мреже.
CNN је навео да документи могу укључивати кореспонденцију између Закерберга и других руководилаца компаније.
Колинс је добио ове документе, захваљујући привилегијама које има британски парламент, док су то раније покушавали и CNN и "Гардијан". Он је писао оснивачу "Six4Three" Tedu Крејмеру и затражио папире од њега.
Колинс се позвао на редак парламентарни механизам да присили оснивача "Six4Three" da преда документе током његовог службеног путовања у Лондон. Парламент је послао наоружаног полицајца у његов хотел са коначним упозорењем и двочасовним роком да учини оно што се од њега тражи.
Када Крејмер то није урадио, како "Гардијан" пише, он је одведен у парламент. Речено му је да ризикује новчане казне и чак и затворску казну ако не преда документе. На крају је Крејмер пристао.
"Фејсбук" је протестовао и нада се да ови документи неће бити објављени, али није јасно да ли постоје законске мере којима компанија може да то и спречи.