ХОРОР НА ОБАЛИ ШПАНИЈЕ: Китови убице напали једрилице, међу туристима наступила ОПШТА ПАНИКА (ВИДЕО)
Посада са две једрилице била је приморана да затражи помоћ са обале пошто су се китови залетали у труп пловила
У последњих 15 дана, орке, познате и као китови убице, напале су четири једрилице на северној обале Шпаније, што је узроковало панику међу неким туристима.
ХИТНО СЕ ОГЛАСИО ЛУКАШЕНКО! Белорусија затвара државну границу са НАТО земљама!
Како се правилно каже ИРАН ИЛИ ИРАК? Бајден направио нови ГАФ, не зна где гину амерички војници (ВИДЕО)
СУД ДОНЕО СКАНДАЛОЗНУ ПРЕСУДУ: Дечак (13) осуђен на 10 година затвора јер је током свађе ОВАКО ОСЛОВИО МУХАМЕДА
Посада са две једрилице, у ноћи између понедељка и уторка, била је приморана да затражи помоћ са обале пошто су се китови, дугачки између седам и осам метара и тешке пет тона залетали у труп пловила.
Орке су на обе једрилице уништиле кормила, па су се чекала помоћ спасилачких екипа који су их одвукли до обале. Напади су се десеили на северу Шпаније уз обале Галиције.
Први је био напад на једрилицу "Амадеус", а на њој су се нашла двојица Француза. Китови убице почели су са нападом око поноћи.
Они су били на путу из града Сантандера према Акоруњи, када су осетили снажне ударце у труп пловила. Кормило је отказало па су сачекали брод Црвеног крста коју је једрилицу, видно оштећену, одвукао у пристаниште до оближњег места.
Три сата касније спасиоци су добили нови позив, овај пут од двојице Шпанаца с једрилице "Урки 1", која је пловила од места Финистере према Хихону. Шпанци су спасиоцима пренели да их је напало јато орки које је уништило кормило.
Срећа је да нико од посаде није повређен, као ник у друга два скорија случаја.
Морски биолог Бруно Дијаз рекао је овим поводом, да нема сазнања да орке нападају људе. Иначе, како додаје, уобичајено да се орке у ово доба године виђају у водама Галиције где углавном долазе у потрази за оброком, односно црвеном туном.
Дијаз сматра да није посебно узнемиравајуће то што се десило са нападом на једрилице и цео догађај описује као "забаву орки".
- Вероватно су се играле, а кормило се помиче па им је зато посебно занимљиво и привлачи им пажњу - објаснио је биолог Дијаз.