Многи су вероватно и заборавили на њих: Шта се десило са ВИРУСНИМ ПОШАСТИМА које су однеле многе животе?
У свету тренутно влада паника због епидемије коронавируса која је избила у Кини која би могла прерасти у пандемију.
Према подацима Светске здравствене организације, јуче је у Кини потврђено 2741 случај коронавируса а њих 106 је умрло док је широм света потрвђено 37 случаја вируса у 11 земаља.
У овом тексту погледајте које су све епидемије изазивале панику становништва и колико жртава су однеле са собом.
КАКВА ЈЕ БУДУЋНОСТ БОРСКОГ АЕРОДРОМА? Бржи развој доводи туристе на исток Србије
СТОП ЗАГАЂИВАЧИМА! У Србији ступа хитна забрана увоза возила са "евро 3" типом мотора?
Уплатили сте једно, добили сасвим друго? Ове КОРАКЕ предузмите уколико вас је туристичка агенција ПРЕВАРИЛА
Ово је веома опасна болест први пут призната 2003. године. када је избила глобална епидемија овог вируса. Тада је од 8098 људи, њих 774 умрло. Најчешћи симптоми САРС-а могу бити: појачана грозница праћена температуром већом од 38 степени целзијуса, свраб или главобољу. До сада није откривено нових случајева ове болести.
Први пут забележена 2012. године у Саудијској Арабији, ова болест је релативно нова. На њену појаву утичу вируси из породице Корона изазивајући дисајне тегобе. Болест преносе животиње а грозница, кашаљ и недостатак ваздуха су њени уобичајени симптоми. Овај вирус се може пренети са човека на човека једино ако су били у физичком контакту једни са другима. Од 2012. у 27 земаља широм света забележени су случајеви ове болести а последњи случај забележен је у децембру прошле године у Катару. До сада је потврђено 2499 случаја ове болести док је од ње умла 861 особа.
Пре појаве коронавируса, Ебола је представљала разлог за бригу када је у периоду 2014-2016. године избила епидемија већих размера. Овај вирус преносе дивље животиње а највише је била погођена Африка. Ситуација је и даље алармантна у Демократској Републици Конго, некадашњем Заиру где још од 2017. године траје епидемија Еболе.
Болест која је такође представљала велику опасност је и Колера. Она је акутна болест цревне флоре која, ако се не лечи, може убити људе у року од само неколико сати. Према Светској здравственој организацији, ова болест на годишњем нивоу може убити и до 143.000 људи! Загађена вода је главни узрок ове болести која може створити озбиљне стомачне проблеме и дијареју. Последња епидемија ове болести забележена је 2017. године у Јемену.
Овај вирус преносе комарци углавном у току дана. Његови симптоми су благи и односе се на грозницу, осип, бол у мишићима и главобољу. Вирус може довести и до озбиљних неуролошких компликација код одраслих а и код деце. Прва већа епидемија овог вируса избила је 2007. године. Последњи случај овог вируса евидентиран је у новембру 2019. у Француској.
Први случајеви када су се људи заразили Х5Н1 вирусом птичијег грипа забележен је 2005. године у Кини. Тај вирус обично погађа птице али, у овом случају, може бити смртоносан и за људе поготову ако су били у додиру са инфицираном животињом. Симптоми ове болести односе се на благе дисајне тегобе и конјунктивитис. Од 2013. године је забележено 1568 случајева птичијег грипа и њих 616 са смртним исходом.
Највећи део интернет трговине је у СИВОЈ ЗОНИ - Ево како да избегнете ПРЕВАРУ!
САМО У TRAVELLAND-U: ФИРСТ МИНУТЕ ПОНУДЕ ЗА ЛЕТОВАЊЕ У ГРЧКОЈ У ХОТЕЛИМА СА 5 ЗВЕЗДИЦА
Грађани, нема више времена! Рок за пријаву је ПЕТАК, иначе вам следи казна од минимум 50.000 ДИНАРА!
Уплатили сте једно, добили сасвим друго? Ове КОРАКЕ предузмите уколико вас је туристичка агенција ПРЕВАРИЛА
Београд тражи геотехнички елаборат за прву линију метроа!