"НЕ ПРЕТЕ ВАМА РУСКА ПРОПАГАНДА И ХАКЕРИ, ВЕЋ..." Захарова указала шта је највећа опасност по америчку демократију
Грађани су кивни
Америчкој демократији не прети "руска пропаганда" ни хакери из Русије, већ неповерење у политичке институције грађана САД, сматра портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова.
НАТО УЗДРМАН ДО ТЕМЕЉА: Прави се све јачи савез од кога Алијанса има ноћне море
(ВИДЕО) НЕСРЕЋА ЗАБЕЛЕЖЕНА КАМЕРОМ! Младожења уживао на свадби, а онда се догодио СТРАШАН ИНЦИДЕНТ
МОГУЋ УЛАЗАК ЈОШ ДВЕ ДРЖАВЕ У НАТО! Пентагон поручује: "Врата Алијансе су отворена, обе земље су на првој линији агресије"
- Америчку демократију не угрожавају, како је сада модерно да се каже, ауторитарни режими, већ неповерење сопствених грађана и њихова перцепција као лажног свега што говори америчка политичка елита и глобалне информационе компаније-монополисти - написала је Захарова на свом каналу на Телеграму.
Захарова је подсетила да, према истраживању Института Пирсон за проучавање и решавање глобалних сукоба и Центра за истраживање односа са јавношћу Асошиејтед преса при Универзитету у Чикагу, објављеном 8. октобра, за ширење дезинформација нису одговорне "руске фабрике тролова", "пропаганда РТ" ни "кинеске сајбер-трупе", већ амерички политичари, ИТ корпорације и корисници друштвених медија.
- При томе је готово половина испитаника (48 одсто Американаца) уверено да је сама влада Сједињених Америчких Држава одговорна за намерно објављивање дезинформација. Тиме се уништава читава концептуална основа на којој се удобно сместила западна русофобија. Могло би се претпоставити да овако републиканске присталице оцењују јавну политику садашње демократске администрације, али није тако. Сваки трећи демократа, како показују анкете, сигуран је да Вашингтон, да назовемо ствари својим именом, лаже - истакла је Захарова.
Пад поверења у друштво представља звоно за узбуну за америчке власти, приметила је дипломата.
- И ту је чак опасно жалити се на "кремаљске хакере", јер ако су нешто и хаковали, онда су то искључиво моралне основе америчког естаблишмента. Колико ће се још у канцеларијама НАТО-а развијати стратегије за борбу против руске, иранске, корејске, кинеске и неке друге информативне претње? - закључила је портпаролка.