СЛЕДЕЋЕ ГОДИНЕ ПОЛА СВЕТА ИЗЛАЗИ НА БИРАЛИШТА! Ових ПЕТ избора може променити судбину планете
Следеће године одржаће се пет веома важних избора у неким од најјачих држава света. Лидери као што су Нарендра Моди, Владимир Путин и Џо Бајден долазе на испит јавности
Да ли ће се Доналд Трамп вратити? Да ли ће се неко од опонената Владимира Путина усудити да изађе на изборе? Идуће године, укључујући тридесетак земаља које ће бирати председника. Ово су пет избора на које треба обратити пажњу!
НОВА ЗАРАЗА ШИРИ СЕ ИЗ КИНЕ! "Синдром белих плућа" ХАРА Европом, један ДЕТАЉ подсећа на корону
ИЗРАЕЛ УПУТИО ХИТАН ПОЗИВ ПАЛЕСТИНЦИМА! Војска разрадила тачну тактику, објављене мапе
Откривено због чега је пропало примирје између Израела и Хамаса
Трамп - Бајден реприза
Десетине милиона Американаца гласаће у новембру за новог председника САД, а по свему судећи, поново ће се суочити актуелни председник Џо Бајден и бивши Доналд Трамп. Уколико демократа поново победи, Бајден ће бити председник до своје 86. године. Анкета за анкетом показује да већина гласача мисли да је престар да би обављао ову функцију, иако је Трамп само четири године млађи. Пре реванша са Бајденом, Трамп мора да освоји номинацију републиканске странке. У тој трци важи за фаворита, без обзира што се суочава са разним суђењима.
Још шест година за Путина на челу Русије?
Владимир Путин је био лидер Русије у протекле 23 године, а 2020. је изменио устав како би могао да остане на власти до 2036. године, што би значило да би могао да влада дуже од Стаљина. С обзиром на то да је искористио ситуацију у Украјини да приведе и ућутка противнике, мале су шансе да ће му неко стати на пут до новог шестогодишњег мандата, пише хрватски портал Index. Иако то још није најавио, сви очекују да ће се кандидовати. Његов бивши противкандидат Алексеј Наваљни служи казну од 19 година затвора, а украјински ратни ветеран и националистички блогер Игор Гиркин најавио је своју кандидатуру, али је и он био у затвору.
Европски испит за популисте
Више од 400 милиона бирача из 27 земаља Европске уније бираће у јуну 720 чланова Европског парламента. Десничарски кандидати охрабрени су победама евроскептика Герта Вилдерса на изборима у Холандији и прошлогодишњим тријумфом италијанске премијерке Ђорђе Мелони. Поздрављајући Вилдерсову победу, француски десничарски посланик Џордан Бардела написао је на Фејсбуку: "Дајте нам тај јун 2014.".
Избори у Индији
Скоро милијарду Индијаца гласаће у априлу и мају на изборима на којима премијер Нарендра Моди и његова националистичка партија траже трећи мандат. Модијева политичка каријера и успех засновани су на подршци индијских хиндуиста и, кажу критичари, на распиривању непријатељства према муслиманској мањини у земљи. Упркос гушењу грађанских слобода, Моди излази на изборе као изразити фаворит, а његове присталице му приписују заслуге за јачање позиције Индије на глобалној сцени. Индија је у августу постала тек четврта нација која је спустила беспилотну летелицу на Месец, после Русије, САД и Кине, и планира да пошаље човека на Месец до 2040. године.
Мексико би могао да добије прву жену председника
Бивша градоначелница Мексико Ситија Клаудија Шејнбаум кандидовала се у име странке актуелног председника Андреса Мануела Лопеза Обрадора, који не испуњава услове за нови мандат. Постоје велике шансе да управо она постане прва председница те земље.