ПРОДАО БУБРЕГ ДА БИ КУПИО ТЕЛЕФОН! Тинејџер подвргнут ИЛЕГАЛНОЈ операцији, па се све искомпликовало
"Зашто ми треба други бубрег? Један је довољан", рекао је Ванг Шангкун
Још 2011. године, кинески тинејџер је продао једа бубрег како би могао да купи најновији Apple уређај. Тада 17-годишњи Ванг Шангкун продао га је на црном тржишту за 3.273 америчких долара пре него што је новац искористио за куповину "иПада 2" и "иПхонеа 4". „Зашто ми треба други бубрег?" рекао је Ванг тада, према писању "The Epoch Тимес". "Један је довољан."
КРДА ДИВЉИХ ЗВЕРИ ШЕТАЈУ ГЛАВНИМ ГРАДОМ! Крволочне животиње нападају и дању - нађени РАСТРГНУТИ љубимци (ВИДЕО)
"СПРЕМНИ СМО ЗА РАТ НА СВИМ ФРОНТОВИМА И ПРОТИВ СВИХ" Путину представљено ново оружје међу којим су и РОБОТИ
"БРЗА ИНТЕГРАЦИЈА ЗАПАДНОГ БАЛКАНА" Мађарска жели Србију што пре у ЕУ - "сарадња и са БиХ битна"
Трагично, 27-годишњак је сада везан за апарат за дијализу и вероватно ће доживотно остати прикован за кревет након што пати од недостатка бубрега. Убрзо након што је продао десни бубрег, Ванг – који долази из провинције Анхуи – рекао је за "China Нетворк Телевисион" да је желео да купи иПад 2, али није имао довољно новца. Агента за органе је пронашао на Интернету. Убрзо након тога, Ванг је подвргнут илегалној операцији у централној провинцији Хунан како би му уклонили десни бубрег и испоручили непознатом примаоцу. Тек када се вратио кући са својим скупим новим Apple уређајима, његова мајка је постала сумњичава и приморала га да призна. Девет особа умешаних у операцију је ухапшено, а петоро је од тада оптужено за намерно рањавање и трговину органима.
У року од неколико месеци, Ванг је развио инфекцију у свом преосталом бубрегу — захваљујући нехигијенском третману у току операције и недостатку постоперативне неге за коју се сматрало да је узрок. На крају је претрпео отказ органа. Сада је његово стање толико тешко да је прикован за кревет и захтева свакодневну дијализу да би се његова крв очистила од токсина које његов преостали бубрег више не може да поднесе.
Кина је забранила трговину људским органима 2007. године, али јаз између броја људи којима је потребна трансплантација и броја донатора хранио је огромно црно тржиште.