СИБИРСКА ТЕХНИКА "ЧЕЛИЧЕЊА" ДЕЦЕ: Због поливања леденом водом, вируси и болести не постоје (ФОТО/ВИДЕО)
На снимцима који сваке године обилазе свет се чини да деци ово не смета
Државни вртић у Краснојарску један је од бројних вртића у Русији који има свој традиционални приступ челичењу деце. Сваког јутра, без обзира на временске услове, деца узимају кантице ледене воде, скидају се у купаћи и поливају се.
ПАПА ФРАЊА ИМА МОДЕРНА ЗНАЊА: Да је Свети Петар жив, користио би друштвене мреже
БАЈДЕН ЗАХТЕВА ОДГОВОРЕ: Жели да реши горуће питање Америке и не пристаје на компромисе
Ово је, објашњавају васпитачи, древна сибирска техника којом се боре против прехлада, вируса и грипа. У питању су деца из вртића, стара између три и шест година, а васпитачи редом тврде да је то разлог зашто су деца увек здрава и весела.
Деца, објашњавају даље васпитачи, редовно пролазе систематске прегледе приликом којих се између осталог проверава и да ли постоји неки здравствени разлог због ког дете не би требало да пролази овај третман. Ако се утврди да је дете здраво и ако је родитељ потписао сагласност, онда сваког јутра детету следује кофа ледене воде.
На снимцима који сваке године обилазе свет се чини да деци ово не смета, напротив - да се добро забављају.
Васпитачица у овом вртићу, Оксана Каботко (41) објашњава да се од ове праксе одустаје само када је температура нижа од -25 степени.
- Деца која се редовно туширају на овај начин леденом водом практично никад нису болесна. Да, деси се с времена на време да закаче нешто, али то су увек благи симптоми који кратко трају - тврди она, док, како каже, деца која не пролазе ове тушеве, редовно се разбољевају и сваки пут одсуствују макар две недеље.
- Не само то, деца која се редовно овако туширају су оптимистичнија, боље организована, ведрија, сензибилнија. То није никакво чудо - треба вам велика снага воље да сваког јутра себе натерате да се полијете леденом водом. Ми никога не форсирамо - све је на добровољној бази, како деце тако и родитеља, а чак нам долазе и нека деца из других вртића само на туширање - каже Оксана.
Иначе, заговорници овог туширања често говоре о студији коју је 1997. године спровео др В Каритонов, узевши узорке крви деце пре и после овог третмана, а тада је откривено да долази до великих побољшања у ћелијском имуном систему.
Друга васпитачица из Сибира, Олесја Осинтева каже да од ове технике види само добро.
- Пре него што је наш вртић увео ову праксу, деца су се често разбољевала. Схватили смо да морамо да порадимо на њиховом имунитету и договорили смо се да пробамо ову сибирску технику која даје сјајне резултате - каже она.