РУСКИ НАУЧНИК ИЗНЕО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Чека нас глобална катастрофа у наредним годинама!
Руски председник је већ предузео мере за њено спречавање
Уколико у наредних 30 година просечна температура на планети порасте за више од 1,5 степен, човечанство очекују катастрофалне природне промене, изјавио је руски климатолог Владимир Рјабков.
ПЕСКОВ ОХЛАДИО НОВИНАРА CNN-a: "Морамо да одговоримо!" Руска војска је с ДЕБЕЛИМ разлогом на украјинској граници!
АЛМА АТА БИЛА ПРАВО БОЈНО ПОЉЕ: Објављена нова крвава статистика, Казахстан је прошао кроз сам пакао!
КРВАВИ СУКОБ У КАЗАХСТАНУ ДОБИО И ЈЕДНОГ ВЕЛИКОГ ПОБЕДНИКА: Познато и која особа СТОЈИ иза хаоса у земљи (ВИДЕО)
Према његовим речима, глобално загревање се не дешава само због људске активности – главни разлог су природни процеси. Људи могу да убрзају или успоре неке промене, додао је. Рјабов је за радио "Спутњик на Криму" објаснио да је загревање на планети у протеклих 40 година било јаче него икада. Како каже, просечна температура је порасла за два степена.
- Последица брзих климатских промена биће природне катастрофе. Што су промене глобалније, катастрофе су опасније - упозорио је он.
Научник је подсетио на упозорење изнето на Париском климатском самиту да ће наступити катастрофа ако у наредне три деценије планета загреје више од 1,5 степен. С тим у вези, он додаје да ће све учесталије природне катастрофе, између осталог урагани и олује, бити само увод.
- Почетак колосалних катастрофа може да буде отапање леда у океанима, а касније на врховима планина. У том случају ће 30 одсто копна бити поплављено - нагласио је руски климатолог, додајући да ће се под водом наћи густонасељене територије. Научници редовно упозоравају на опасности глобалног загревања. У Русији се развијају и уводе мере за смањење емисије угљен-диоксида и заштиту животне средине.
С тим у вези, председник Владимир Путин је наложио влади раније да смањи емисију гасова са ефектом стаклене баште за 70 одсто до 2030. године, у односу на ниво из 1990. и да изради стратегију за развој земље са ниским емисијама штетних гасова до 2050. године.