Стигли резултати студије: Рад од куће повећава предрасуде, људи се враћају у "изоловане силосе"
Испитивано је и мишљење људи о различитости
Рад од куће, који је у време корона вируса широко распрострањен, могао би да доведе до пораста расизма и предрасуда међу људима, упозорава се у новој студији коју је компанија "Сурвејшн" спровела за британски Институт Вулф.
Продаје се још једно српско предузеће у стечају: Ево колико "Опрема" сада вреди
НОВАЦ ЗА ПРЕВОЗ У ДОБА КОРОНЕ И РАДА ОД КУЋЕ: Шта према закону може послодавац и шта на крају добије радник
Како се напомиње, пријатељства на радном месту кључна су за разбијање заблуда. Оснивач института, који истражује међуверске односе, Ед Кеслер рекао је да, како све више људи ради од куће, постоји ризик од "повратка у изоловане силосе" и позвао министре да се фокусирају на канцеларије и радна места као кључне области за побољшање односа међу заједницама.
Резултати истраживања, којим је обухваћено 11.701 људи, сугеришу да је међу људима који деле канцеларију, три четвртине њих (76 одсто) у окружењу које је етнички разнолико. Међутим, наговештава се да је 37 одсто већа вероватноћа да ће незапослени имати пријатеље само из сопствене етничке групе. У студији се упозорава да ће, без формирања алтернативних решења за канцеларије, прилика за мешање различитих верских и етничких група бити у великој мери смањена.
Испитивано је и мишљење људи о различитости, а студија је показала да, док скоро три четвртине особа које немају тамнију боју коже и нису Азијати нема ништа против тога да се њихов близак рођак или рођака ожени или уда за Афроамериканца или особу пореклом из Азије, мање од половине њих се добро осећа поводом идеје да се близак рођак или рођака ожени или уда за муслимана. Хадија Масиех, иначе муслиман, постао је добар пријатељ са Семјуелом Розенгардом, Јеврејем, након што су радили заједно.
Семјуел је рекао да никада није имао расистичке или исламофобне ставове у прошлости, али је признао да је имао заблуде о муслиманским заједницама.