ТРГОВИНСКИ РАТ ДВА ДИВА: Прекинути трговински преговори САД И КИНЕ
Кина разматра могућност прекида трговинских преговора са Сједињеним Америчким Државама ове недеље, након претњи америчког председника Доналда Трампа да ће увести царине на кинеску робу.
Кина разматра могућност прекида трговинских преговора са Сједињеним Америчким Државама ове недеље, након претњи америчког председника Доналда Трампа да ће увести царине на кинеску робу у вредности од 200 милијарди долара, преноси лист "Волстрит џурнал“ позивајући се на изворе.
ИМАТЕ ИДЕЈУ, АЛИ НЕМАТЕ НОВЦА: Држава даје 60 МИЛИОНА бесповратно!
ВУЧИЋ О НОВОМ ТЕХНОЛОШКОМ ЧУДУ: Није Фолксваген, слично је чиповима из Емирата! КОНАЧНА ОДЛУКА О ЛОКАЦИЈИ СУТРА!
СРПСКА ЕКОНОМИЈА ЦВЕТА: Суфицит у буџету 15,8 милијарди динара
Последња рунда трговинских преговора Сједињених Америчких Држава и Кине одржана је у Пекингу 30. априла, а следећа је планирана за 8. мај у Вашингтону.
Према наводима извора, кинеске власти су изненађене Трамповим претњама, а одлука о повлачењу из преговора одговара стратегији Кине да споразуме не разматра под притиском претњи и застрашивања, пише лист.
Истовремено, извори истичу да ће одлука утицати на то да ли ће потпредседник Државног савета Кине Лиу Хе отићи у Вашингтон према плановима.
Раније је саопштено да је Трамп објавио да ће се од петка царине на одређену кинеску робу повећати са 10 на 25 одсто, а није искључио ни увођење царина на робу која још не подлеже дажбинама.
ТРАМП ПОЈАЧАО ПРИТИСАК НА КИНУ Један твит ИЗАЗВАО СУНОВРАТ на азијским берзама
ХИТ ПОНУДА У TRAVELLAND-U: ЛЕТУЈТЕ У ПОРТО CARRAS ХОТЕЛИМА ПО ЦЕНАМА СНИЖЕНИМ ДО ЧАК 52%
ОНИ ЗАРАЂУЈУ НА НАШОЈ МУЦИ! Погледајте КОЈЕ земље су се НАЈВИШЕ ОКОРИСТИЛЕ тарифама ЛАЖНЕ ДРЖАВЕ
Кина и Сједињене Америчке Државе су у јулу и септембру прошле године увеле реципрочне повећане царине на одређену робу вредну више стотина милијарди долара годишње. Почетком децембра, на маргинама самита Г20 у Аргентини, лидери двеју земаља су се договорили о "примирју“ у трговинском рату. Амерички председник Доналд Трамп сложио се да од 1. јануара не повећава царине на робу из Кине вредности увоза од 200 милијарди долара годишње са 10 на 25 одсто, ако стране успеју да се договоре о одређеном броју питања у року од 90 дана.