Више га нећемо гледати крај малих екрана: ТВ легенда јавног сервиса се повлачи из медија након деценијског рада
Легенда телевизије се повукао из главног ТВ рада након деценијског рада.
Крис Тарант, 78-годишња ТВ легенда, открио је да се повукао из главног телевизијског рада након више од 50 година каријере. Последњи пројекат који је радио била је серија Екстремне железнице на каналу 5, која је трајала шест сезона.
Тарант је најпознатији по томе што је био домаћин популарне дечје емисије Tiswas на ИТВ-у од 1974. до 1981. године, као и по вођењу култног квиза Ко жели да постане милионер? од 1998. до 2014. године.
У разговору за The Сун, Тарант је потврдио да се повукао са ТВ-а: „Да, престао сам. Мислим да ме је lockdown натерао да сагледам све у новој перспективи и помислио сам, радио сам ово 50 година. Знам, не треба ми новац, да не звучи глупо, па сам се питао – зашто то још радим?“
Последњих неколико година, Тарант је радио само као гост у интервјуима и излагањима. Појавио се на емисији Љубав вашег викенда 2023. године, као и у компилацијама као што је Најомиљеније британске ситкоме. Међутим, сада се фокусира на путовања и ужива у слободном времену са партнерком Џејн Бирд и двоје старије унучади на сафари путовањима.
Иако је напустио главну ТВ каријеру, Тарант је и даље примио бројне понуде, укључујући учешће у Маскирани певач, које је одбио. Прошле године се вратио радио станицама, након више од десет година паузе, и то за емисију на Боом Радио, када је поново водио божићни специјал, што је било први пут након његовог последњег наступа на Капитал Радиу 2004. године.
Тарантова радио каријера почела је 1984. године, када је почео да води јутарњу емисију на Капитал Радиу, што је радио пуних 17 година, све до преласка на ТВ.
Његова ТВ каријера започела је 1972. године, када је почео да ради за АТВ. Касније је постао један од најпознатијих британских ТВ лица, а у његовој биографији налазе се и емисије као што су Тарант на ТВ-у и Тарант пушта децу да дивљају.
Крис Тарант је 2004. године добио ОБЕ награду за хуманитарни рад, нарочито за кампање у корист угрожене деце.