Права "ДУНАВСКА БАЈКА" у Ковину: Манифестација која верно чува културну баштину Србије (ВИДЕО)
Циљ манифестације је подизање свести о неопходности очувања и правилног коришћења реке Дунав.
Српско културно наслеђе веома је шареноликог порекла и представља спој многобројних традиција, навика, прича и предања. Такав је случај и са културном историјом општине Ковин.
Наслеђе општине Ковин специфичан је спој више различитих традиција и нарација, а најзаступљеније су словенска, византијска, старобалканска, национал-романтичарска, али и просвећено-европска традиција и идеали.
Порука која је ОДУШЕВИЛА НАЦИЈУ и вратила веру у ЧОВЕЧАНСТВО: Дивни гест који ће Кикинђани памтити до краја живота!
Јединствена мултикултуралност Беле Цркве: ДОМ РАЗЛИЧИТИХ НАРОДА КРОЗ ВЕКОВЕ
ОБЕЗБЕЂЕНА СРЕДСТВА: Сомбор почиње са реконструкцијом зграде Жупаније
Културна баштина Србије, и околних места у Србији дакле, обухвата материјална и нематеријална добра из различитих периода историје, културна добра елитне и народне културе Срба, уз јасну свест о повезаности са достигнућима других народа са којима се током историје било у контакту, као и са културном баштином националних мањина које данас живе у Србији.
Прва по реду манифестација "Дунавска бајка" у организацији "Лалошких бисера" и под покровитељством Општине Ковин одржала се на обали Дунавца и у парку хотела "Пламен град" давне 2015. године.
Неки од циљева "Дунавске бајке" јесу повезивање, промоција и сарадња свих места кроз које протиче Дунав, формирање парка пријатељства, подизање свести о неопходности очувања и правилног коришћења реке Дунав, очување и неговање културне баштине општине Ковин, промоција бициклистичке стазе Еуро вело 6 која се протеже кроз Ковин, као и пуштање у рад јединствене топографске макете ове реке која приказује цео ток Дунава кроз нашу земљу.
Циљ манифестације је подизање свести о неопходности очувања и правилног коришћења реке Дунав, промоција, очување и неговање културне баштине свих подунавских градова и општина, као и пуштање у рад јединствене топографске макете ове реке која приказује цео ток Дунава кроз нашу земљу.
Уз приказ и промоцију свих 29 места на реци Дунав у програму манифестације организовано је формирање парка пријатељства и садња исто толико стабала са симболима градова.
Организована је и вожња рибарског чамца са веслом и пентом, спремање специјалитета са реке Дунав, сусрети и дружење наутичара, такмичење у кувању рибље чорбе, спортски сусрети.
Манифестација "Дунавска бајка" одржава се сваке године у августу месецу. Организатор манифестације је Удружење за заштиту култуне баштине и народних обичаја "Лалошки бисери", а покровитељ Општина Ковин.
Лепе вести за становнике Алибунара: Општина омогућила електронску пријаву деце у вртиће, а ево како до пријаве! (ФОТО)
ДОДАТНЕ МЕРЕ ЗАШТИТЕ У НОВОМ САДУ: Дезинфекција улаза свих стамбених зграда док се не заврши ванредно стање
Фрушкогорски карантин: Намењен за смештај српских држављана, а ево како он изгледа (ФОТО)
ВУЧЕВИЋ: Новосадски сајам биће центар за лакше заражене од корона вируса
Општина Алибунар ревносно штити своје грађане: Покренут низ мера у циљу сузбијања корона вируса (ВИДЕО)