ПОВЕЋАН БРОЈ ПРЕКРШАЈА У СУБОТИЦИ: Током 2021. године забележено око хиљаду више предмета
Саобраћај је најкритичнији.
Прошле године Суботичани су правили више прекршаја него 2020. године, а убедљиво највише је било оних из области саобраћаја. Ово објашњава чињеница да је Прекршајни суд у години за нама имао у раду око хиљаду предмета више него 2020.
Током прошле године Прекршајни суд је у раду имао укупно 10.800 предмета. То је већи број у односу на број предмета у којима је суд поступао током 2020. године када је запримљено 9.806 предмета.
СУБОТИЦА ПОДРЖАВА МЛАДЕ ПРЕДУЗЕТНИКЕ: У сарадњи са развојном агенцијом организују бесплатну обуку за ПОСЛОВАЊЕ
СУБОТИЦА ГРАД КУЛТУРЕ: Ђаци могу да иду на бесплатне припреме за упис у МУЗИЧКУ школу
СУБОТИЦА ПИОНИР БОРБЕ ЗА МЕНТАЛНО ЗДРАВЉА: Направљена нова апликација у сарадњи са ПроАктивом у циљу психолошке самопомоћи
- То значи да је у 2021. години била присутна тенденција повећања броја прекршаја у свим областима. Највише поднетих захтева за покретање прекршајног поступка било је из области саобраћаја и они чине око 70 посто укупно запремљених предмета у суду. По броју учесталости поднетих захтева, ову област прате прекршаји настали због повреде царинских, девизних и пореских прописа. Потом су ту прекршаји настали ремећењем јавног реда и мира, те из области радних односа и безбедности и здравља на раду - каже Тања Владушић Рудић, председница Прекршајног суда.
Од укупног броја запримљених захтева за покретање прекршајног поступка, односно од 10.800 предмета, решено је 8.563 предмета. Из Прекршајног суда наводе да се највећи број предмета реши унутар једне године, како наводи портал Subotica.com
О томе сведочи чињеница да је чак у 7.741 предмету поступак трајао до 1 године, у 807 предмета поступак је трајао од 1 до 2 године, да би у само 15 предмета поступак трајао од 3 до 5 година. Дуже трајање поступка је карактеристично за царинске, девизне и пореске прекршаје где је рок застарелости за вођење прекршајног поступка дужи.
У години за нама Прекршајни суд је остварио већу ефикасност у наплати казни и насталих трошкова поступка. Укупно је на име изречених новчаних казни и трошкова поступка наплаћено близу 199 милиона динара.
- Један део новчаних казни се односи на казне изречене у прекршајном поступку, а други део на наплаћене новчане казне које су биле изречене од стране органа управе у фиксном износу, а које окривљени нису исплатили у законском року од 8 дана - објашњавају из Прекршајног суда.
До маја прошле године у овом суду је поступало 9 судија, када је на упражњена места изабрано још двоје судија.
Више вести о Суботици можете погледати ОВДЕ.