ВУЧЕВИЋ ПОРУЧИО: Exit ће заувек остати новосадски
Exit фестивал је од оснивања до данас домаћој туристичкој привреди донео више од 200 милиона евра, а следећих 200 милиона се очекује до 2030. године, док се вредност промоције Србије често наводи као "непроцењива".
Након што су медији у региону објавили вест да услед кризе изазване пандемијом Exit фестивал разматра селидбу из Србије, данас је у Новом Саду одржан састанак градоначелника Милоша Вучевића са представницима Exit тима. На састанку је градоначелник упознат са веома тешком ситуацијом у којој се нашла целукупна музичка и манифестациона привреда у Србији и свету, као и о пракси европских земаља у вези са подршком својим најугроженијим индустријама. Саговорници су током разговора изразили заједничку жељу да Exit настави са развојем фестивала у Новом Саду и Србији.
СВАКА ДРУГА ЖЕНА ОБОЛИ ОД ОВЕ БОЛЕСТИ! Овако ћете се решити симптома
"Поносан сам што је чувени Форбс Српску Атину уврстио у топ пет туристичких дестинација" Огласио се Вучевић (ФОТО)
ИСТОРИЈА ДУГА ВЕКОВИМА! Шест хиљада година испод сремског бисера: Прошетајте археолошким налазиштем Гомолаве (ВИДЕО)
- Значај Exita за туризам и међународни имиџ Новог Сада и Србије је немерљив и зато поручујем својим драгим колегама у региону да ће Exit заувек остати новосадски - изјавио је градоначелник Милош Вучевић.
- Чак и у оваквој години у којој је њихова основна делатност практично избрисана, Exit је нашао начин да нас поново учини поносним остваривши стратешко партнерство са добитником Нобелове награде за мир и највећом хуманитарном организацијом на свету, Светским програмом за храну при Уједињеним нацијама - истиче Вучевић и додаје да су милиони људи широм планете кроз Exitov Лајф Стрим видели нове фантастичне снимке Петроварадинске тврђаве и Новог Сада, као и целе Србије.
Оснивач Exita Душан Ковачевић упозорио је да је домаћа музичка и манифестациона сцена пред нестајањем и предложио градоначелнику Новог Сада да се заузме да и други градови у земљи подрже своје манифестације као што је то учинио Нови Сад, који упркос пандемији није умањио давања за културу и туризам.
- Подршка Exitu је на наш захтев већ годинама већински пребачена са буџета за културу на буџет за развој туризма, јер управо на том пољу фестивал највише доприноси локалној заједници- истакао је Ковачевић.
- Драго ми је што смо уз веома тешке резове и пре свега фанатичним радом ове године успели да сачувамо радна места. То нису само бројке и статистика, већ живи млади људи који воле свој град, желе да остану да живе у њему и да раде неуморно како би наставили да га прослављају на међународној сцени - додао је он.
На састанку је истакнуто да би у циљу убрзања опоравка новосадске туристичке привреде, требало учинити све како би била искорењена чињеница да ће управо млади бити ти који ће се први поново одважити на путовања, кад се за то стекну бољи епидемиолошки услови идуће године. Exit фестивал је од оснивања до данас домаћој туристичкој привреди донео више од 200 милиона евра, а следећих 200 милиона се очекује до 2030. године, док се вредност промоције Србије често наводи као "непроцењива".