Пси су дружељубиви због ХОРМОНА ЉУБАВИ који носе у генима!
Овакво здравствено стање назива се Вилијамсов синдром.
Свима је већ одавно позната изрека да је пас човеков најбољи пријатељ, а да нема ничег тачнијег од ове тврдње најбоље знају њихови власници. А и како бисмо другачије назвали животињу која је верна до смрти свом власнику, увек је срећна када га види, свуда га прати, обасипа пољупцима и све што жели је да угоди својој људској породици.
Овај оглас ће вас насмејати до суза! Сазнајте шта је све потребно за позицију: ШЕФИЦА МАЧАКА!
Према речима научника, постоји и егзактан доказ зашто су многи пси толико пријатељски настројени и привржени људима, до те мере да су понекад и “хиперсоцијални”. И, како кажу, разлог није у чешкању и пуној чинији с храном.
ПОТРЕСАН СНИМАК! Пас вуче задње ноге, као да су СЛОМЉЕНЕ! Људи, имате ли ДУШУ?! Чекај... (ВИДЕО)
Наиме, према студији објављеној у магазину Сциенце Адванцес, тајна је у генима. Како су објаснили научници, посматрајући и истражујући генетику изразито пријатељски настројених паса, установљено је да су они носиоци две варијације гена ГТФ2И и ГТФ2ИРД1. Како су објаснили, то су гени који изазивају повишено лучење окситоцина у крви познатијег као "хормона љубави".
ОТКРИВА МНОГО ТОГА О ПСУ: Да ли сте се запитали зашто ваш љубимац копа по земљи након нужде?
Овакво здравствено стање назива се Вилијамсов синдром и од њега могу да "пате" и људи. Код људи се, баш као и код паса, манифестује на тај начин што особа која има Вилијамсов синдром - воли све људе.
- Током хиљада година које су пси провели уз људе, они су еволуирали у "животиње за друштво", истинске сапутнике човека - објаснила је Бриџит Фон Холдт, еволуциони биолог с Принстон универзитета у САД.