У ОВОМ СЕЛУ ПОРОДИЦЕ ЖИВЕ СА СВОЈИМ МРТВИМА: Облаче их и изводе на улице... Језива традиција (ВИДЕО)
Скаменићете се од ужаса!
За серију "Walking деад" ("Окружен мртвима") у којој се преостала група људи бори са милионима зомбија вероватно сте чули, а да ли знате за фамилије које у једном селу у Индонезији живе са својим преминулим члановима?
Не ради се о реклами за неку сличну серију или филм, у месту Тана Тораџи, на полуострву Јужни Сулавеси заиста постоји велики број породица које се не одричу тела својим преминулих рођака.
ШОК: Лекари видели ЈЕЗИВ призор и саветовали ПОБАЧАЈ, а она ипак РОДИЛА! Беба данас изгледа ОВАКО!
За њих постоје специјалне куће под називом тангконан које су саграђене искључиво за смрт и тела преминулих. У њима чувају балсамована тела покојника док породица не скупи довољно новца за сахрану. Након што изведу традиционалне обреде попут доношења хране, одеће и поклона за умрле, њихови чланови фамилија их оставе да ту почивају али ту тек креће прича.
Када дође време за то, а и то постоји у традицији, они тела својих ближњих доносе у кућу - пресвлаче их и у новој одећи их изводе у шетње. Те шетње заиста су уживанција за све остале чланове породице и неретко можете видети како скелет преминулог на себи има наочаре за сунце, цигарету у углу усана или шешир, преноси Дејли мејл. Мартен Лаби, припадник овог племена, тако је ексхумирао тело своје мајке Јохане Лилинг за годишњи фестивал Манене који се одржава у септембру.
ЛУДИЛО: У Хрватској СПАЉЕНО 250 вештица: Дробили им прсте, истезали их, разбијали зглобове (ВИДЕО)
Том приликом, он је својој мајци скратио косу, нашминкао ју је и извео у шетњу иако је Јохана Лилинг мртва већ 20 година. У последње две-три године, на фестивалу се може приметити и све већи број селфија који чланови породице праве са преминулим, како би овековечили ову бизарну традицију. Упркос необичности ове традиције, она се јако поштује гласно слави.
- На овај начин поштујемо преминуле. Нема плакања и вапаја за њима. Они и када умру остају с нама. Зато им сваке године и уприличимо овај фестивал - рекао је један од припадника племена.
На крају фестивала и чувене шетње, чланови племена жртвују животиње попут свиња и бафала. Није утврђено откад датира ова традиција у Тана Тораџију, иако се прича да је тако већ 30 векова.