ОСТАВЉАТЕ ПУЊАЧ СТАЛНО УКЉУЧЕН У СТРУЈУ? Ево зашто то НИКАКО није добро
После ове информације, сигурно нећете остављати пуњач у утичници.
Ово свима делује небитно и као ситница, међутим, ствари стоје потпуно другачије. Веровали или не, али остављањем пуњача у утичници и те како трошимо струју.
"How-To Геек" је познати ИТ портал који је једном приликом направио експеримент, не би ли утврдили колико пуњачи за таблете, мобилне телефоне и таблете заиста потроше струје, када остану укључени.
У ОВОМЕ ГРЕШИМО! Стручњаци објашњавају како да ПРАВИЛНО ПОСТАВИМО ОГЛЕДАЛО и да привучемо ДОБРУ ЕНЕРГИЈУ
МИСТЕРИОЗНО СТВОРЕЊЕ СЕ ПОЈАВИЛО У ЗОО ВРТУ ТОКОМ НОЋИ! Људи шокирани ЈЕЗИВОМ сценом
Они су искористили мерни уређај који су прикључили у струју, а затим на њега и пуњаче. Један пуњач малтене није показивао никакву потрошњу, јер, без прикаченог уређаја са друге стране, није вршио никакву функцију.
И сад је рачуница прилично јасна. Ако би тих седам пуњача, и након пуњења, остали укључени 24 сата дневно, седам дана у недељи, за 365 дана, односно 8.760 сати, било би потрошено укупно 2.628 киловат сати (kWh) струје.
Наравно, ово не може да се узме као потпуно поуздан и од стране стручњака потврђен податак, међутим, може да буде оријентациони показатељ.
Свакако је пуњаче, без обзира на то да ли и колико струје троше, препоручљиво искључити, након што завршите са пуњењем уређаја, а пре свега из безбедносних разлога. На крају крајева, покушајте један месец да овако функционишете и убрзо ће вам, по рачуну за струју, бити јасно има ли разлике.