Учите од Ајнштајна: Успешни људи свако јутро постављају себи ОВО ПИТАЊЕ!
Проверена метода.
Стара изрека каже да се по јутру дан познаје, а научници се слажу: какав ће нам бити дан зависи од одговора на само једно питање које себи треба да постављамо свако јутро:
"Да ли је свет у коме живим добар, или лош?"
Ову методу је наводно примењивао и чувени физичар Алберт Ајнштајн.
Ове речи Алберта Ајнштајна пренесите онима који СВЕТ ТЕК ОТКРИВАЈУ!
Позитивне мисли за више енергије и срећу
Стручњак за позитивно мишљење Реме Сасон указује на то да позитивне мисли “уносе светлост у начин на који доживљавамо свет, дају нам енергију и доприносе да се осећамо срећнији”. Зато одговор на питање “да ли је свет у коме живим добар или лош?” увек треба да буде позитиван.
- Захваљујући позитивним мислима, смиреније реагујемо на непредвиђене ствари - објашњава Сасон. Насупрот томе, лоше мисли узрокује несрећна осећања и негативност, а то је пут ка “неуспеху, фрустрацији и разочарању”. Са позитивним ставом непредвиђене ситуације - саобраћајна гужва, пукла гума или заборављени новчаник - изгледаће вам упола мање страшно, каже овај стручњак.
ЕЛИКСИР САВРШЕНОГ ЗДРАВЉА: Лечи срце, кожу, недостатак сна, побиљшава варење...
Делује стимулативно на мозак
Постоји још један аргумент како позитивни јутарњи ставови могу утицати на наш дан. Сузан Рејнолдс, коауторка књиге “Тренирајте ум да буде срећан”, објашњава:
- Осећање радости веома стимулативно делује на мозак, који реагује тако што додатно појачава радост. Другим речима: уколико позитивније кренемо у дан, утолико више радости ће нам се вратити. И студија аутора и стручњака за медије Томаса Корлеја потврђује такву тезу. Он је анализирао животе 223 милионера током петогодишњег периода. Његов закључак: успех милионера зависио је од њихове највредније "имовине", а то је њихов позитиван ментални склоп.
Метод кинеског сата открива КОЈИ орган ти не функционише добро!
Позитивним ставом до успеха
Истраживање чувене клинике “Мајо” показује да позитиван став благотворно делује и на здравље: међу овим људима има мање оболелих од депресије и кардиоваскуларних обољења. Осим тога, такви људи лакше успевају да се изборе са стресом.
Да се вратимо на Ајнштајна. Разграничавање добра и зла често се наводи као тема о којој је познати геније волео да полемише, а као једна од његових изрека остала је и следећа:
ЖЕЛИТЕ ДУГУ? Мораћете издржати мало кише!
- Најважнија људска тежња је тежња за моралношћу у нашем деловању. Наша унутрашња равнотежа, чак и наша егзистенција зависи о томе. Једино моралност у нашем деловању може дати лепоту и достојанство нашем животу.