Веровало се да породична кућа Мутавџића крије остатке светиње, а онда преокрет - археолози пронашли праисторијску хумку
Ту се налазе и остаци каменог плашта.
У селу Сеништа код Нове Вароши одувек се издвајала породична кућа Мутавџића за коју се веровало да крије остатке светиње из 14. века. Претпостављало се да је црква била подигнута у време Николе Алтомановића Војиновића, српског великаша, војсковође и ратника из друге половине 14. века који је владао од Рудника до Јадранског мора.
На ово место неколико пута су долазили археолози како би извршили истраживања, а глава породице Мутавџић оставио је у аманет својим кћеркама да на том месту једног дана поново подигну светињу.
Међутим, када су истраживања почела, археолози су дошли до остатака који нису личили на цркву.
- Након ископаних контролних ровова, дошло се до закључка да се на овом месту не налазе остаци цркве, већ да је реч о праисторијској хумци са остацима каменог плашта. Даља истраживања биће усмерена на ископавање југозападне четвртине хумке - потврђено је за РИНУ у Народном музеју у Ужицу.
Археолошку екипу чине руководиоци ископавања Радмила Јовић и Марина Котарац, кустоси „Народног музеја” из Ужица, Мирко Вранић, истраживач сарадник Филозофског факултета из Београда и Милош Јанковић, археолог из Ужица. Истраживања ће трајати до краја октобра. Пројекат археолошких истраживања је финансиран од стране Министарства за културу, а носилац пројекта је Народни музеј Ужице.