Ево како настају рупице на образима када се смејемо
Рупице на образима има око 20 одсто људи на свету. Већини су слатке, а некима и сексепилне.
Оне симболизују вечну младост, што и не чуди, с обзиром на то да људи који их имају изгледају млађе. У неким културама се верује да рупице на образима доносе успех и срећу.
Код неких људи ове сипматичне рупице се стално виде на лицу, а код неких само кад се насмеју. Дешава се и да људи имају само једну рупицу на једној страни лица. Али, зашто их неки људи имају, а други не?
Ови интересантни угиби доприносе слаткоћи лица, а особи која их поседује додељује се “бејби фејс титула” било да је женског или мушког пола. Из прича наших бака можемо чути како су рупице у ствари пољупчићи од стране анђела необјашњиво утиснути у лице новорођенчета. Народски речено, ти људи имају заштиту од “злих очију”. У неким студијама културе, посебно азијских и индо-етничких подгрупа, постоји тенденција да се воле људи са рупицама на образима јер делују привлачније и искреније.
Данас постоји и пластична хирургија да вештачки створи рупице. Једна студенткиња права у Америци је своје рупице “платила” три хиљаде фунти, и то само да би личиле на јамице Шерил Кол.
Ове рупице настају због мањка мишићних влакана, односно недовољно развијеног мишића, а временом могу да се попуне и нестану. На пример, деца често имају рупице на образима, али када одрасту, оне једноставно нестану. Као и рупице на бради, и оне су наследне.
Ако их има један родитељ, постоји 25 до 50 одсто шанси да ће их имати и дете. Уколико их имају оба родитеља, тада је та вероватноћа још и већа – од 50 до 100 одсто.