ХИПЕРПИГМЕНТАЦИЈА: Све што нисте знали о њој и савети КАКО да је третирате!
Правилна нега...
Хиперпигментација настаје када на одређеним деловима коже дође до прекомерне производње меланина.
МЕТОД НАШИХ БАКА: Јелена Ђоковић показала КАКО прави локне - уз њен начин ћете заборавити на фризере! (ФОТО)
БЕЗ СКУПЕ КОЗМЕТИКЕ: Подмлађивање и затезање лица млечном киселином у КУЋНОЈ варијанти
Дајте својој кожи свежину током лета у 4 КОРАКА: Вратите јој блиставост ПОСЛЕ СУНЧАЊА и знојења!
Најчешће је за хиперпигментацију крива сунчева светлост, али у већини случајева, она има везе са вашим хормонима. Откривамо све што треба да знате о хиперпигментацији, укључујући и начине на које можете да је третирате.
У суштини, хиперпигментација је дисколорација на лицу, која је узрокована претераном производњом меланина. Старачке флеке, мелазма и тамне тачке које остају на вашем лицу чак и када акна нестане, представљају најчешће форме ове појаве.
Како естетичари кажу, постоје два узорка хиперпигметнације – упални процес и хормони. Врућина, изложеност сунцу, претерана ексфолијација и додиривање коже, трудноћа, старење и анти-беби пилуле су неки од узрока. Колико год да је фрустрирајућа, хиперпигментација је појава која се може и спречити и лечити.
Ексфолијација је кључна за уклањање пигментисаних ћелија, тако да било да волите хемијски или физички пилинг, његов циљ је да појача регенерацију ћелија. То не мора бити претерано јаки пилинг, већ може бити нешто благо, са витамином Б, максимално пет пута недељно.
Ако желите да спречите потенцијалну појаву хиперпигментације, сваког дана, без изузетка наносите крему која ће вас заштитити од сунца. Неће вам нашкодити ни серум са витамином Ц. Оно што обавезно морате да урадите, је да се отарасите навике додиривања лица, како бисте избегли појаву акни.