Реците ЗБОГОМ БОЛНИМ депилацијама: ОВИХ пар трикова ће вас спасити УРАСЛИХ ДЛАЧИЦА И ИРИТАЦИЈЕ
Бријач избегавајте у широком луку...
Депилација уме бити врло болна, потоготову ако је бикини зона у питању. Иако праг бола зависи од много фактора, постоје мали тиркови како да вам депилација ипак лакше падне.
Осим бола често се срећемо и са ураслим длакама, иритацијом коже па чак и болом после неколико дана... но, ми имамо решење и за то.
Искорак из продаје у свет бариста: Јасмина Топаловић на такмичењу „Strauss – Мастер оф Coffee“
Докторка открива: Због чега су ЖЕНЕ подложније НАДУТОСТИ, ГАСОВИМА И ГРЧЕВИМА и како то да решите?
ПОВЕЋАВА ефекте ВАКЦИНЕ: Шта је потребно да радите да бисте се ЕФЕКТИВНО заштитили од КОРОНА ВИРУСА?!
Редовном депилацијом корен длачица слаби па су и третмани све мање болни. Депилацију бикини зоне најбоље је избегавати неђељу дана пре менструације.
Депилацију бикини зоне често прате урасле длаке, а козметичари тврде да се с редовном депилацијом ризик од ових болних бубуљица смањује. Бријаче је најбоље избегавати зато што могу изиритирати кожу и узроковати инфекције, нарочито ако су оштрице тупе.
Такође, треба избегавати преуско доње рубље, поготово неколико дана након депилације. Оно притиска длачице што може променити њихов смер раста.
Колико треба да прође времена од две депилације?
Бикини зону треба депилирати сваких три до шест седмица, али треба почети и неколико месеци пре лета. Длачице ће с временом због кориштења воска ослабити па ће се и размак између сваког третмана продужити.
Не препоручује се одмах по уклањању длачица кренути на плажу, али ако не можете одолети, ваља подручје намазати кремом са заштитним фактором како би се спречило црвенило и упала.
Како спречити ломљење длачица у корену?
Да би депилација била успешна, треба припремити подручје. Ако је кожа сува, длачице је тешко уклонити јер се ломе у корену. Кожи је зато потребна вода која ће спречити исушивање, а неколико дана пре саме депилације препоручује се да бикини зону мажете хидратантном кремом.
То ће помоћи у бољем задржавању влаге, омекшати кожу и самим тиме олакшати уклањање длачица.
Како спречити бол?
Депилација бикини зоне може бити јако болна, али ако се редовно одржава временом ће због слабљења корена длачица бити мање неугодна. Осим тога, пре депилације не препоручује се пити алкохол јер затеже поре и отежава уклањање длачица.
Најболнија за време ПМС-а јер су жене тада најосетљивије на бол. Зато се депилација не препоручује недјељу дана пре менструације.
Како умирити кожу након депилације?
Бол од депилације воском ублажиће хладне облоге које треба ставити на бикини зону. То ће сузити поре и смањити упалу. Након тога кожу ваља нахранити хидратантном кремом.
Дан до два после депилације најбоље је носити лепршаву одећу како би се смањио притисак на осетљиво подручје и спречила иритација.
Како спречити свраб?
Након депилације може се јавити свраб који најчешће узрокује синтетички восак.
Бољи избор је природни восак који се загреје док не достигне температуру као и тело па се потом наноси на кожу. То ће спречити свраб и пецкање.
Образите пажњу!
Код депилације у салону важно је да је восак припремљен посебно за сваког клијента односно да се не користи исти јер расте ризик од инфекција.
Такође, алати које козметичарка користи требају бити дезинфиковани или по могућности нови.
Уколико се депилирате сами код куће, потрудите се да восак буде пчелињи, по могућности што природнији. Најквалитетнији се налази у занатским радионицама које се баве производњом пчелињих производа, такође га можете наћи и у воскарским занатским радњама.
Додатна нега
За додатну негу после депилације можете користити и беби пудер. На иритирану кожу га нанесите и пустите да одстоји минут до два, затим ставите хидратантну крему. Иритација ће нестати већ после трећег наношења.