ДОБРО ЧУВАНА ТАЈНА: Знате ли одакле долази коса за надоградњу? (ГАЛЕРИЈА)
Изненадићете се.
Све више жена се одлучује на надоградњу, али ретко која је упозната са пореклом косе која заврши на њиховој глави.
Коса углавном стиже из хинду храмова, где сиромашне жене стрпљиво чекају у редовима и по неколико сати како би им монаси обријали главе.
С обзиром да се никада нису фарбале, нити користиле штетне хемикалије, њихова длака је веома квалитетна и има велику вредност на тржишту. Влас третирају кокосовим уљем како би остала свиленкаста и редовно је чешљају.
Лавања Какала (28) тврди да је своју дугу косу ошишала из верских разлога.
- Ово сам урадила како бих захвалила свом Богу. И не замарам се тиме где ће моја коса да заврши. Ако жене са слабом и лошом косом желе да је користе, нека их. Боље и то него да заврши у смећу - рекла је Лавања.
Кисах ди Балик Асал-усул Хаир Extensions, Wanita Индиа Персембахкан Рамбут унтук Dewa https://t.co/E8NOJMbpjg pic.twitter.com/Uuei1mrF3s— Урип Ику Уруп (@_prodem) Оцтобер 19, 2016
Иако је коса Индијки изразито црна, фарбу прихвата без проблема, па фризери могу са њом да раде шта год пожеле. Индија је главни извозник косе, а с обзиром да жене не желе надокнаду за њу, све одлази у буџетску касу.
Храм у коме се шишају, Тирумала, годишње заради и 25 милиона евра. Иако је било речено како ће новац бити уложен у изградњу нових школа и болница, то није учињено, тако да нико не зна како је тај новац потрошен.
У галерији можете погледати неке од најбољих надоградњи косе.