ЗБОГ ОВОГА НЕ УСПЕВАТЕ ДА ПРЕКРИЈЕТЕ СЕДЕ: Фризерка открива ТРИКОВЕ за интензивну и уједначену боју косе
Са овим проблемом се већина жена сусреће, а решење је врло једноставно
Једна фризерка на свом ТикТок профилу често дели савете око неговања косе, а овога пута је открила зашто нам је с годинама све теже да прикријемо седе власи, као и како фарба за косу, уз неколико једноставних корака, може дуже да потраје.
Седа коса је уопштено гушћа и има грубљу текстуру у односу на косу из млађих дана, а наше теме временом производи мање уља. Поред тога, према њеним речима, кутикула седе длаке је мало чвршће збијена и не допушта да боја или вода продру. Све то у комбинацији доводи до тога да боја пребрзо избледи или да се једноставно лоше "прими" на длаку.
ПРЕХЛАДА, УПАЛА ГРЛА, СИНУСА И УХА... Ово су симптоми најчешће инфекције, а ево како да их зауставите и спречите ПРИРОДНИМ путем
ЗИМСКА ОБЛОГА ОД КУПУСА И МЕДА: Наше баке су је користиле чим крене кашаљ, шлајм и бол у плућима
- Код седе косе пре фарбања треба омекшати косу с мало пероксида који се ставља директно на седе длаке како би се отвориле кутикуле да боја боље продре - каже она.
Такође, каже да је добро и да боју два пута нанесемо на теме и да треба да пазимо на то да се, пре фарбања, силикони, спрејеви и пена добро исперу.
Њен савет је и да не користимо тврду воду, као што је она са високим процентом минерала попут калцијума и магнезијума. Ради се о томе да тврда вода може да проузрокује да се минерали залепе за косу и на тај начин створе филм који омета да влага и хранљиви састојци продру у длаку, што на крају резултира сувим и ломљивим длакама које су склоне пуцању.
Саветује да, уколико косу ипак перемо тврдом водом, обавезно користимо шампон за дубоко прање, јер ће он са длаке уклонити "заробљене" наслаге минерала.