ВЕЧЕРАС пред спавање ОБАВЕЗНО УРАДИТЕ ОВО - Дан пред Аранђеловдан НЕБО се отвара за истинску молитву
Он се јавио једном монаху давне 1906. године у Кремљу.
Аранђеловдан је према бројности верника који га славе друга најчешћа слава код Срба, после Светог Николе.
У црквеном календару је обележен црвеним словом и увек се празнује 21. новембра. Хришћани су овај празник установили на Сабору светих отаца одржаном неколико година пре Првог васељенског сабора.
Арханђел Михаило је, према том веровању, "живи светац" па се у неким крајевима на славске обреде не износи жито, што је погрешан обичај. Сви светитељи и сви умрли се пред Богом сматрају живима, учи вера, а жито је симбол вечног живота и васкрсења. Кувано жито се и не припрема за свеце, већ за наше упокојене претке.
На Аранђеловдан се верници обраћају овом свецу да од бога тражи за њих помоћ од болести, смртоносне ране и изненадне смрти. Постоји веровање да Архангел обилази све болеснике и ако стане код ногу, није добро, а ако је код главе, болесник ће оздравити.
Верни траже подршку у ономе што им задаје највише тешкоћа. Не ваља се ових дана љутити ни срдити на било кога, душа се полако припрема за пост, ваља опростити свима.
Једно народно веровање каже да се према временским условима на овај дан, може одредити каква ће бити година. Каже се: какво је време на Аранђеловдан, тако ће бити током целе зиме и пролећа!
20. новембар - Данас (дан пред Аранђеловдан) покушајте да избегнете непријатне сусрете и места која не волите. Од 14:12, па до 14:45 тражите да вас заштити од злих људи, негативне енергије, и да нам подари мир и снагу. А у ноћи између празника и данашњег дана, пред спавање помолите се свецу уз изрицање своје жеље.