ДИЈЕТА ЏУЛИЈЕ РОБЕРТС ЗАЛУДЕЛА СВЕТ: Ево како се храни ЗГОДНА ЖЕНА! Дозвољени су и СЛАТКИШИ!
Ко би рекао...
Џулија Робертс је одувек важила за једну од најхаризматичнијих глумица холивуда, а осим тога, ова 53-огодишњакиња има линију на којој би јој позавиделе и дупло млађе даме.
Ипак, њен успех када је изглед у питању није никаква тајна, већ комбинација исправне исхране и вежбања.
"БОБА ЈЕ ПРЕСЕКАО ПУПЧАНУ ВРПЦУ..." Брена открила НАЈИНТИМНИЈЕ ДЕТАЉЕ о порођају!
КОД МЕЉНИЧЕНКОВИХ НЕМА КРИЗЕ: Бивша "моделсица" и руски милијардер у карантину потрошили 70 МИЛИОНА ЕВРА!
Била је ГЛАВНА звезда "Америчке пите", а скандали и операције су је УРНИСАЛЕ!
Сајт "Диет weight лосе", који скупља дијете познатих, наводи како је за Џулијин сјајан изглед заслужна ГИ дијета. Ипак, иако није нарочито рестриктивна, препоручује се претходно консултовање са нутриционистом, а ево о чему се ради:
ГИ је заправо гликемијски индекс - мера колико брзо и у којој мери одређена храна утиче на пораст нивоа шећера у крви. Он се креће од 0 до 100, при чему храна са високим ГИ (преко 70 на скали) брзо доводи до раста нивоа шећера у крви.
У најкраћим цртама, једе се готово сво воће и поврће, осим лубенице и ананаса, као и млечни производи, јаја, риба и шкољке, свињетина и јунетина. Избегава се "бело" - бели хлеб, бели пиринач, кромпир, бело брашно и бели шећер. То не значи да у потпуности треба да се одрекнете сличних намирница, заправо, дозвољени су хлеб и макароне од целог зрна, смеђи пиринач, овсене пахуљице. Шећер је наравно забрањен, али слаткиши који не садрже шећер или имају неку његову природну замену су дозвољени. Наравно, ни чаша неког алкохолног пића, с времена на време, ти неће штетити.
Све намирнице садрже одређени ГИ па ваш оброк заправо формирате комбиновањем оних са најмањим ГИ. Сајт "Дијета рецепти" даје 10 основних принципа ниско гликемијске исхране:
1. Једите пуно поврћа и воћа као што су јабуке, крушке, брескве и бобице. Чак и тропско воће као што су банане, манго и папаје имају нижи гликемијски индекс него типични десерти.
2. Једите житарице у најмање обрађеном стању као што је хлеб од целог зрна, браон пиринач, јечам, просо и пшеничне мекиње, овас итд.
3. Ограничите бели кромпир и производе од рафинисаних житарица, као што су бели хлеб и бела тестенина.
4. Ограничите слаткише – укључујући висококалоричну храну са ниским гликемијским индексом, као што је сладолед. Смањите воћни сок на пола чаше дневно. Потпуно уклоните пића са шећером.
5. Једите здраву врсту протеина, као што су пасуљ, риба или пилетина без коже, у већини оброка, за ручак и вечеру.
6. Изаберите намирнице са здравим мастима, као што су маслиново уље, орашасти плодови (бадеми, ораси) и авокадо али држите се умерених количина.
7. Ограничите засићене масти из млечних и других животињских производа. Потпуно уклоните делимично хидрогенизоване масти (транс масти) које се налазе у брзој храни и пакованим намирницама индустријског порекла.
8. Треба да имате три оброка и једну или две ужине сваки дан. Важно је да сваки дан имате доручак и да га не прескачете.
9. Једите полако и зауставите се када се осетите сито.
10. Када год можете бирајте органску храну.