"Ја у НБА, син на колеџ" - И после УСПЕХА у САД-у остао СКРОМНИ момак из Падинске Скеле, своју ПОРОДИЦУ чувао као НАЈВЕЋЕ БОГАТСТВО
Легенда српске и светске кошарке, тренер Дејан Милојевић, преминуо је од срчаног удара након неочекиваног здравственог проблема током тимске вечере уочи утакмице против Јуте. Његова изненадна смрт дубоко је потресла спортску заједницу, а љубитељи кошарке широм света изражавају поштовање према његовој изузетној каријери као играча и тренера. Милојевић, који је био кључна фигура у стручном штабу Голден Стејт Вориорса, оставља неизбрисив траг у свету кошарке, али и огромну празнину у срцима чланова породице.
Дејан Милојевић преминуо је у Америци од тешког срчаног удара који је доживео у уторак, 16. јануара, током тимског окупљања "Голден Стејт Вориорса".
Познати тренер је заједно са својим сарадницима из стручног штаба и члановима тима, присуствовао тимској вечери у ресторану уочи планиране утакмице против Јуте која је била заказана за среду. Неочекивано, Милојевићу је позлило и он је хитно пребачен у локалну болницу, где су медицински тимови уложили напоре како би спасили његов живот.
Дејан Милојевић ПРЕМИНУО од последица СРЧАНОГ УДАРА - Коронарна болест се развија у ТИШИНИ, битно је препознати РАНЕ СИМПТОМЕ!
Милиони ЉУДИ ПОМНО ПРАТЕ све што уради - После смрти супруга ова БАКА (97) ПОСТАЛА ЗВЕЗДА због овог поступка
Овај драматични догађај дубоко је потресао спортску заједницу и љубитеље кошарке широм света. Милојевић, који је био помоћни тренер у стручном штабу "Вориорса", на жалост је преминуо у 46. години од последица срчаног удара, остављајући иза себе изузетно успешну каријеру као играч и тренер.
Његова смрт се десила након што је уживао у тренуцима тимског заједништва, подсећајући све на крхкост живота. Хитна медицинска интервенција није успела да спаси Милојевића, чиме је његов допринос кошаркашком свету заувек обележен тужним крајем. Остаће упамћен по својој изузетној кошаркашкој каријери, као и по тренерским достигнућима. Милојевић је оставио неизбрисив траг у свету спорта, а његова личност и допринос кошарци памтиће се са поштовањем и тугом због преране смрти.
Ко је био вођа "Ратника"
Легендарни "Милоје", започео је ново поглавље свог живота у Америци 2021. године, када се са својом породицом преселио у сликовити Сан Франциско и постао неизоставан члан стручног штаба најуспешнијег НБА тима претходних десет година - "Голден Стејт Вориорса".
Његов долазак у Калифорнију означио је прекретницу, а већ након годину дана, својим стручним умећем и посвећеношћу, допринео је освајању титуле. Милојевић је бриљирао у раду са високим играчима "ратника", доносећи своје богато искуство и знање које је стицало током импресивне кошаркашке каријере.
Његова улога у стручном штабу постала је кључна, а његов ангажман дубоко је утицао на успехе "Голден Стејт" тима. Нажалост, ова изузетна каријера и период живота у Америци прекинути су трагичним крајем. Читава НБА лига пратила је његово стање након срчаног удара, а вести о хоспитализацији српског стручњака изазвале су потрес у спортском свету. Као знак поштовања према Милојевићу, утакмица Јута - Голден Стејт одложена је, док су љубитељи кошарке изразили саучешће и сећање на овог изузетног тренера који је оставио неизбрисив траг у свету кошарке.
Дејан Милојевић целог живота је био у кошарци. Рођен је у Београду 1977, одрастао је у Падинској Скели, потом се преселио у Земун и стасавао са лоптом у руци играјући за "Беовук". Професионалац је постао у ФМП-у, где је лод 1998. до 2000. скренуо пажњу на себе и стекао статус репрезентативца.
Заједно са Марком Јарићем и Игором Ракочевићем био је међу играчима супер-талентоване репрезентације која је 1998. године постала шампион Европе у узрасту до 22 године у Италији. Након тога, два лета није пролазио последњи "рез" селектора Жељка Обрадовића за "А" селекцију која је играла Еуробаскет 1999. и Олимпијске игре 2000, али је дочекао своју шансу 2001, када је постао првак Европе са Југославијом под вођством Светислава Карија Пешића. Био је то један од најдоминатнијих наступа било којег тима на европским првенствима, плава машина која је газила противнике од почетка до финала и освојеног злата.
Годину након тога, Милојевић, због повреде, био је спречен да учествује на Светском првенству у Индијанаполису, где је репрезентација однела победу. Ипак, свој допринос националном тиму пружио је на Еуробаскету 2005. године под вођством Жељка Обрадовића. У то време, са екипом Будућности, постао је носилац "дупле круне" у СР Југославији, а 2004. био је кључни члан другог најбољег тима Евролиге, у којој је са Црногорцима стигао до нокаут фазе. Милојевић је најдуже играо за Будућност, остављајући неизбрисив печат током четири године. Овај београдски кошаркаш често је називан српским "Чарлсом Барклијем" због своје разноврсне игре, доминатне снаге, импозантне грађе, висине од 201 центиметар и тежине од 215 килограма. Својом чврстином и изузетним способностима, Милојевић је био непобедив, изазивајући дивљење чак и најјачих противника који су се суочавали са њим на терену.
После низа година у Црној Гори, Милојевић је остварио жељу да заигра у "Партизану", одбио је због тога и "Динамо Москву" и "Црвену звезду". У Евролиги је постизао по 20,8 поена прве сезоне, 16,4 друге сезоне и уз то био кључни играч екипе која је освајала домаће трофеје. Из Хумске је потом отишао у Шпанију, где је две године играо у Валенсији, после тога је одиграо сезону за Галатасарај, а због проблема са повредама није остварио жељу да последњу сезону одигра за Партизан, па се 2009. године повукао.
Уследио је Милојевићев прелазак на тренерску клупу, најпре као помоћник, а од 2012. године и као шеф стручног штаба Меге, коју је водио од 2012. до 2020, као један од најдуговачнијих тренера и у клубу и у региону. За то време освојио је Куп Радивоја Кораћа, играо завршницу регионалног плеј-офа са младим тимом и "избацио" супер-таленте српске кошарке, пре свих Николу Јокића и Васиљиа Мицића. Током 2020. напустио је Мегу, прешао у Будућност, а 2021. је добио сјајан испраћај у Америку, где је отпутовао са идејом да ради у НБА лиги, а да његов син Никола конкурише за место на колеџу.
Док је већи део његовог личног живота остао приватан, верује се да је Милојевић водио испуњен породични живот. Успео је да задржи детаље о својој жени и деци подаље од очију јавности, задржавајући приватност чак и на друштвеним мрежама.
Људи из кошаркашког, али и генерално спортског света се опраштају од Милојевића, а сада се огласила његова породица, тачније син Никола.
Никола Милојевић се опростио од тате путем друштвене мреже Инстаграм.
Он је на стори поставио њихову црно–белу слику и написао:
- Био си ми све.