Заборавите на НАДИМАЊЕ после ПАСУЉА: Због овог трика никад више нећете имати НАДУТОСТ после јела
Решићете се овог осећаја, једном заувек
Пасуљ је омиљено јело многима, а може се припремати на много начина и сваки је посебан доживљај за гурманска непца. Његов учинак на здравље такође је значајан.
Наиме, пасуљ има врло мало масноћа и калорија, без обзира на врсту. Осим тога, одличан су извор белачевина, Б витамина, фолне киселине и влакана која снижавају холестерол. Сви га могу конзумирати јер не садржи глутен
ШОК ПАПАРАЦО! Марија Кулић се ПРЕПОЛОВИЛА, а ово је разлог како је изгубила ПРЕКО 20 КИЛОГРАМА (ФОТО)
Данас је СВЕТИ АЛИМПИЈЕ: Ево како би требало да је ПРОСЛАВИТЕ, овај ОБИЧАЈ никако не смете да ПРЕКРШИТЕ
Ако вам је ХЛАДНО, можда сте ГЛАДНИ: Др Војислав Перишић ОТКРИВА шта би требало да једете током ЗИМЕ
Ако сте на дијети, слободно се опустите уз јело од пасуља с обзиром на врло мало калорија и масти којима обилује, а истовремено снабдева тело магнезијумом и гвожђем.
Енергије вам након јела од пасуља неће недостајати, а телу ће пружити и праву антиоксидативну заштиту.
Многи ће застати пре припреме пасуља знајући да надима па узрокује евентуалне непријатности због стварања гасова у телу. Али, и за то постоји неколико трикова.
Многима је добро познато да ће пасуљ мање надимати уколико пре кувања одстоји барем неколико сати у води. Према трику из бакине кухиње, пасуљ је добро намочити и дан раније па га оставити у води преко ноћи.
Осим намакања у води, како пасуљ не би надимао, приликом кувања у воду ставите ловоров лист, ким, мајоран, мајчину душицу или ђумбир чија својства спречавају каснији настанак гасова у телу.
Чињеница је и да слабо кувани пасуљ изазива више гасова. Желите ли то да спречите, пасуљ обавезно оперите (чак и онај из конзерве) и кувајте га на лаганој ватри и дуже, а не на јачој.
Прањем и намакањем пасуљ губи шећере који између осталога утичу на надимање, односно каснију надутост стомака.
Наиме, када тај шећер дође у дебело црево, бактерија која је задужена за изградњу производи непријатан мирис гаса који ће морати да напусти тело. Искусни кувари саветују да је пасуљ добро куван тек након што три пута проври.