Постељина, огртачи и папуче садрже безброј бактерија: Колико често би требало да их перемо?
Ово морате да знате.
Постељину можда перете редовно, али колико често се сетите да на прање "баците" и јастук на којем спавате или огртач који носите "само" увече?
Модно саветовалиште: Како да изградите сопствени стил?
Супер рецепт: Може пита са сиром и без кора, и то одлична!
Недавно истраживање је показало да неки људи перу јастуке једном у пет година, а такве лоше навике могу да доведу до озбиљних болести.
- Много људи пати од кашља и цурења носа, а не знају да то узрокују гриње и бактерије из постељине - рекла је др Лиса Акерли.
- Понекад та мала створења могу да проузрокују астму и кожне болести.
Лиса је открила и колико често треба прати предмете у кући који су везани за спавање.
Ћелије мртве коже и гриње накупљају се у њима, па није здраво спавати на томе. Обавезно користите и навлаку за јастук коју перете редовно.
По зими користимо дебље јоргане, а лети се прекривамо нечим лаганијим, најчешће. Оперите их онда када их мењате, а најбоље би било да их однесете на хемијско чишћење. Гриње из прекривача могу да изазову разне алергије.
Редовно треба усисавачем прећи преко душека и окренути га на другу страну. Очистите и оквир од кревета, такође.
Наравно, то све зависи и од тога колико их носите и шта носите испод њих. Ако носите пиџаму коју обучете увече након туширања, неће се толико запрљати. Ако га, пак, носите сваки дан онда би требало да га оперете сваке недеље на 60°.
Пар удобних, топлих папуча идеално је место за развијање бактерија. Било би идеално ако можете да их перете у машини за веш, а ако не онда их очистите дезинфекционим средством које ће убити бактерије.
Било би добро да имате две завесе како бисте сваке недеље могли једну да оперете како се не би створила буђа, јер једном кад се појави не можете више да је скинете. Редовно прање је битно.
Сваког дана требало би да их дезинфицикујете и оперете, а можете да их ставите и у машину за судове или веш, на барем 60°. Друга опција је да их прокувате у врелој води и додате прашак за рубље. Битно је, такође, да се добро осуше.
С обзиром да се њиме бришете након туширања па је често влажан плодно је тло за разне бактерије, укључујући Ешерихију. Многи људи се разболе од сопствених пешкира, па их је потребно прати свака 2 до 3 дана на барем 60°.
Прсте да полижете: Како најлакше испећи мање прасе или део прасета у рерни
Не губите време: Ови кухињски трикови нису вредни испробавања!
Тако лако: Трик за чишћење шпорета таблетом за судове
Црно вино, чоколада, трава: Стручњаци открили једноставне начине за уклањање и најгорих флека!
Поховане тиквице: Сочни предлог за недељни ручак! (РЕЦЕПТ)