"Овај тражио роба, а не жену!" Србин ОЖЕНИО АЛБАНКУ, а због ове изјаве направио хаос на мрежама, људи су бесни (ВИДЕО)
Све више је мушкараца који се жене девојкама из Албаније, а судећи према њиховим речима, оне су веома скромне.
Снимак Слађана Николића (48) из Сиринићке жупе на Косову који се оженио Албанком Фидом Нуриши (28) из Драгаша у општини Гора, једном од најнеразвијенијих делова у Европи освануо је недавно на ТикТоку. А његово објашњење о томе какве су Албанке а какве Српкиње и које су разлике између њих покренуло је лавину коментара.
На питање какве су жене из Албанског дела Горе када се удају на Косово и да ли постоји разлика између њих и Српкиња, објаснио је управо 48-годишњи Србин.
"Можда нека мала разлика постоји између девојака, зато што су наше девојке мало више, како да кажем... воле да уживају и то све, а ове из Драгаша, мало више за пољопривреду. Они су и тамо навикли на такав живот. Међутим кад дођу и кад виде како се живи овде, буде и њима другачије, али им је због механизације и свега лакши живот овде." рекао је Слађан.
А како изгледа када се Албанка уда на Косово, из прве руке објаснила је и сама Фида, која је једна од 20 њених сународница које се налазе у Сиринићкој жупи.
"Па чудно је, другачије је село. Кад сам дошла, гледам, другачије је тамо, другачије овде, али нисам се покајала што сам дошла" објаснила је она.
Многе Српкиње нашле су се увређене коментаром Слађана, па су написали шта мисле о оваквим браковима.
"Овај тражио роба, а не жену, зато и није могао са нашом да се ожени", "Све што могу рећи јесте да је боље бити срећно неудата него слуга и трули радник неком уз опаску 'да те ја нисам узео, нико други не би'", "Ти ниси тражио жену, него бесплатног радника", "Језиво", "Робиња била, робиња остала, греота", били су само неки од коментара којима су речи овог Србина засметале.
Ипак, било је и оних који нису видели ништа лоше у свему овоме.
"Лепо је ово видети, људи су срећни, стварају породицу, имају миран живот, испуњен радошћу, браво", "Све док су они срећни, ко смо ми да им се мешамо", писали су они.
Испод видеа јавиле су се особе које су објасниле да Горанци углавном себе сматрају Србима, те да овде не постоји проблем.
"Горанци себе углавном сматрају Србима и славе Ђурђевдан. Има их и у Београду колико хоћеш", "Управо, они су Срби, чак имају и исти школски систем као ми, нема места расправи", "Тако је, они су словенски муслимани", били су још неки коментари испод видеа.
Србија Данас/Блиц/Гордана Вуксановић/пренела: Д.М.