ТУЖНА СУДБИНА СРПСКЕ ЗВЕЗДЕ Последње дане тешко болесна провела је у напуштеној гаражи и склоништу за бескућнике
Њен таленат је био нестваран.
Рок хероина, свестрана музичарка, својевремено чланица Београдске филхармоније, талентована архитекта и ћерка познатог редитеља Славољуба Стефановића Равасија, Маргита Стефановић Меги, умрла је у 43. години.
Њен таленат је био нестваран, дух неспутан, живот пун успона и падова, а крај, нажалост, трагичан. Иако је била једна од најпопуларнијих рок музичарки, умрла је у најгорој беди на инфективном одељењу, где су јој посете биле забрањене.
'ПИЈЕМ САМО ВОДУ СА ЧЕСМЕ!' Др Станишић УПОЗОРИЛА: 'Знате ли шта се деси после 15 МИНУТА од пијења из ПЛАСТИЧНЕ ФЛАШЕ?'
У Задрузи јела само 1 НАМИРНИЦУ за сва три оброка! Овако је Александра Николић за 2 НЕДЕЉЕ смршала 8 КИЛОГРАМА
Маргита Стефановић Маги рођена је у пролеће 1959. У Средњој музичкој школи “Јосип Славенски” матурирала је као најталентованија пијанисткиња након чега је добила позив за наставак образовања на престижном конзерваторијуму у Москви. Ипак, пружену прилику одбила је због мајке којој се није свидела идеја да Маги у младим годинама оде од куће.
Маргита је наставила да истражује живот, свирала је клавир и уписала је Архитектонски факултет у Београду. Дипломирала је 1982. године и управо се тада, заједно са својим момком Срђаном Вејводом, све више загрејавала за београдску андерграунд сцену.
У пролеће исте године преко свог рођака, гитаристе Гагија Михајловића упознала је Милана Младеновића, а убрзо након тога на једној од проба тадашње групе “Катарина ИИ” позвана је у бенд у којем је остала све до краја 1994. године, односно до Младеновићеве смрти, која је, уједно, означила и крај постојања правог ЕКВ-а. На позив редитеља Горана Марковића, опробала се и као глумица 1985. године у улози Драгане у филму “Тајванска канаста”.
Маргита и цела екипа из “ЕКВ” веровала је да дрога може да прошири свест и да отвори врата перцепције, те да су снажне личности јаче од порока.
Управо, све њене успехе годинама је притискала борба с тешким наркотицима, која је постала још интензивнија када јој је 1996. преминуо отац. Покушавајући да их се ослободи, продала је породични стан и у предграђу Београда купила два мања, а остатак новца искористила за путовање у Индију. Жеља да у далекој земљи у потпуности промени начин живота, била је још један неуспели покушај па је по повратку кући повукла нове тешке потезе. Продала је оба стана и убрзо потрошила сав новац те постала бескућница.
Потпуно немоћна и осамљена, последње године живота провела је у напуштеној гаражи у Борчи, а затим у склоништу за бескућнике на Вождовцу. Била је осуђена на милост пролазника, хуманитарну помоћ и мрвице хране које су јој с времена на време доносили њени фанови.
Маргита Стефановић смештена је у августу 2002. на Инфективну клинику у Београду, где је преминула 18. септембра. Имала је 43 године и била је последња чланица из оригиналне поставе групе ЕКВ-а. Пре ње, 25. септембра 1992. године умро је бубњар Ивица Видовић, који је, према Википедији, прва регистрована ХИВ позитивна особа у бившој Југославији.
Шест година после њене смрти, у књизи Александра Илића “Врати унатраг” јавности је први пут потврђен и податак да је, због интравенозног кориштења наркотика, и Маги била заражена ХИВ-ом.