ФИЛМСКА ПРИЧА О ЖИВОТУ ФАТАЛНЕ СРПКИЊЕ! Била је лепша и од Софије Лорен, а Кери Грант је ЛУДЕО за њом!
И данас се о њој прича!
О лепоти Љубице Оташевић и данас се прича. Била је ћерка официра српске краљевске војске коме се после логоровања у Осенбрику и завршетка Другог светског рата изгубио сваки траг. Бар се тако причало. После се, ипак, сазнало да је 1954. умро у емиграцији.
Своје прве кошаркашке кораке начинила је међу зидинама Малог Калемегдана. Била је једна од најбољих играчица шампионске Црвене звезде у броју 12, а касније је играла и за Југославију.
Многи београдски мангупи тог времена, нису се либили да јој се удварају.
Продајете стан и ангажујете агенцију? Ево да ли је то ПАМЕТАН ПОТЕЗ?
ДУГО СЕ НИЈЕ ОГЛАШАВАЛА О ТОМЕ: Карлеуша открила ШТА се дешава с њом и Душком - деца умешана! (ФОТО)
БАНКРОТИРАЛА ЗБОГ ПЛАГИЈАТА - Каја ПУКЛА 10.000 евра на песму! Хтела да УШТЕДИ, па урадила ОВО!
Прва њена велика љубав био је Срда келембера, репрезентативац и кошаркаш Звезде. Велика љубав о којој је брујала Србија, убрзо се угасила, а Љубица је нову срећу пронашла уз легендарног фудбалера Милоша Милутиновића.
Био је то пар из снова и била је то, причао је Београд, љубавна прича двоје нестварно згодних младих људи, али и славних ликова који су као такви били узор многима. Све што се догадало, јер је зарад много чега личило и на филмску причу, дискретно је бележио камером Пуриша Ђорђевић. Међутим, те слике с целулоидне траке, због Љубичине ројалистичке породичне приче, као и строге цензуре Титовог поданика и песника Растка Зоговића, никада нису угледале светлост дана, чак ни у чувеним „журналима” приказиваним у биоскопима уочи филмске представе. Ипак, да све у овој вези не буде романтично до краја, потрудио се легендарни голман Милутин Шошкиц. У страху да Милош Милутиновић, његов најбољи другар, због љубави и на Љубичин наговор не пређе из Партизана у Црвену звезду, јавно се супротстављао тој вези, што се посебно истицало у тадашњим београдским трач круговима.
Титов генерал Пеко Дапчевић био је спреман да због Љубице изгуби чин, београдски швалер број један и миљеник КПЈ Ратко Дражевић и више, али је на крају, прича Београд, упркос бахатости, ипак остао „мокрих ципела”. Партијским друговима Слободану Пенезићу Крцуну и Рати Дугоњићу, Љубица је заказивала рандеву у исто време и на истом месту.
Остала је прича и да је чувени Иво Андрић управо због Љубице заволео кошарку, као и да му је она била инспирација за многе раскошне реченице.
Сем што се бавила кошарком, Љубица је била и студенткиња Филозофког факултета.
Под изговором да жели да усавршава језик, сели се у Италију, а невероватна сличност са једном од највећих филмских дива свих времена, помогла јој је да упозна један други, нов и заводљив свет.
На филму се појављивала као дублерка чувене Софије Лорен, а остала је запажена и њена улога у "Кључу" Керола Рида.
Једини мушкарац који је успео да је одведе пред олтар био је италијански богаташ и барон Енрико де Портанова. Али је успео и да је превари. После седам година брака, уз брдно новца и великих потреса, Љубица добија развод и сели се у Холивуд.
Упамћено је како су Кери Грант, Роберт Еванс, Марлон Брандо, Шон Конери и многи други били задивљени персоналитијем и шармом које је уз наглашени сексепил носила Љубица Оташевић.
СМЕЈЕ СЕ, А ПЛАКАЛА БИ?! Рада Манојловић проговорила о ТЕШКОЈ ТЕМИ! Ово је највише БОЛИ!
Због другог мушкарца је оставила мужа, три пута се удавала: Љубавни живот Цеце Бојковић је као из ФИЛМА!
НАШ ПОПУЛАРНИ ПЕВАЧ ПОСТАО ОТАЦ! Сав поцепан и пресрећан - одмах поделио најлепшу вест! (ФОТО)
- Била је широке руке. Тако је изненадила кошаркашице Црвене звезде у Ла Коруњи, уплативши им хотел с пет звездица уочи финала Купа шампиона 1979. године - прича Александар Милетић, аутор “Џез баскета”.
Легендарни су били и њени доласци у Београд, а било их је свега три. Још се препричава како је на сахрану своје баке стигла у огромном црном “линколну” у друштву Керија Гранта.
И даље се препричава како је из Америке, сваки пут кад мало више попије, звала пријатеље у Београду како би слатко испрозивала и напсовала тадашњи комунистички режим. Али било је и дана када је, опхрвана носталгијом, звала породицу да јој у телефонску слушалицу пушта староградске песме.
Последње дане провела је у Хјустону, где је и преминула 1998. године у 65. години живота. У Србији је то била кратка вест у новинама.
О непролазној лепоти Љубице Оташевић и њеном неодољивом шарму и данас се прича. Успомена на једну од најлепших жена рођених у нашој земљи не бледи, а говори се и о томе да ће њен буран живот ускоро бити преточен у филм.
Интересантан је и податак да не, недавно, на аукцији куће "Сорбети" за вртоглаву цену продато око 30 писама чувеног Керија Гранта упућених управо Љубици, а у шпанској Марбељи постоју и улица са њеним именом.