8 навика које доводе до ДЕМЕНЦИЈЕ, ALCHAJMERA и МОЖДАНОГ УДАРА: Нисте ни свесни да овако УНИШТАВАТЕ МОЗАК
Већина људи ради ове ствари, игноришући њихову опасност по здравље
Свакодневне навике могу изузетно лоше да утичу на здравље мозга. Ипак, многи нису ни свесни тога и почињу да пазе тек кад је прекасно и кад је орган већ болестан.
Бројна истраживања су доказала да следеће навике могу да имају негативне последице на здравље мозга, а у неким случајевима доведу и до деменције.
Ипак нису заобишле Србију: МАЈМУНСКЕ БОГИЊЕ су фаталне за једног од 10 пацијената, а ОВО је ПРВИ СИМПТОМ
БАЦИТЕ СТАРУ КРЕМУ ЗА СУНЧАЊЕ! Лекари упозоравају: Пре употребе ОБАВЕЗНО проверите да ли јој је истекао РОК ТРАЈАЊА
НУТРИЦИОНИСТА САВЕТУЈЕ: Ево како да се ХРАНИТЕ док сте на ДИЈЕТИ према вашој КРВНОЈ ГРУПИ, избегавајте ове намирнице
Ових навика се што пре решите:
1. Не доручкујете
Много људи не доручкује. Неки због тога што желе да смршају. Други журе да изађу из куће и једноставно немају времена за доручак. А има и оних који једноставно не воле да једу ујутро. Када ово урадимо, спречавамо испоруку хранљивих материја у мозак.
2. Преједате се
Преједање оштећује артерије мозга и срца. Јесте ли чули за мождани удар? Да, ово је један од разлога зашто до њега долази.
3. Конзумирате много шећера
Поред шећерне болести, шећер спречава апсорпцију протеина и хранљивих материја, узрокујући разарање и деформацију мозга.
4. Пушење
Сви знају да је пушење штетно. Сада замислите да се шансе за болести, као што су Alchajmerova и Паркинсонова болест, увелико повећају како палите цигарету.
5. Не спавате довољно
Многи људи имају лошу навику да не спавају много. Запамтите да је сан неопходан како би се мождане ћелије одмориле и биле растерећене.
6. Радите када сте болесни и трпите велики притисак на послу
Ово је веома опасна навика. Ако радите када вам је имунитет опао, ваш мозак доживљава велики терет. Неопходно је да дозволите целом телу да се одмори, укључујући и мозак, како би се цело тело опоравило.
7. Не размишљате
Размишљање је главни задатак мозга. Уколико већи део времена проведете беспослени, чините велики злочин против свог моза. Читајте, гледајте, решавајте проблеме, будите креативни, учите језике!
8. Избегавате контакт са људима
Комуникација је најбољи начин да стимулишете мозак. Ћаскајте са људима сваког дана. Изолација од света вам неће помоћи да доживите нова искуства и мозак може да атрофира.