ГРЕШКА КОЈУ СВИ ПРАВЕ: Ево када је ПРАВО ВРЕМЕ за ЈОГУРТ И кефир, у супротном нису корисни у исхрани
Богати су протеинима и минералима...
Ферментисани млечни производи као што су јогурт, кисело млеко, павлака, кефир, имају вишеструку корист по здравље - нормализују рад пробавног система, смањују ризик од развоја срчаних и васкуларних болести, штите црева од паразита...
Ове намирнице су богате протеинима, калцијумом и бактеријама које се везују за зид црева и граде природну баријеру, спречавајући везивање штетних агенаса.
Управо ове намирнице представљају главни извор аминокиселина и протеина неопходних за ефикасно функционисање организма, а за разлику од млека, тело их апсорбује много брже, јер су њихови протеински ланци много краћи.
Међутим, колико ће заиста бити корисне по ваш организам зависи и од времена када их конзумирате, тврде стручњаци. Нутриционисти препоручују да јогурт и све остале ферментисане млечне производе не конзумирате у првих сат и по времена након оброка.
ИЗРАЧУНАЈ! Уколико ИМАШ овај БРОЈ у датуму РОЂЕЊА, чека те НЕВЕРОВАТНА СУДБИНА, ти си РОЂЕНИ ВОЂА!
ИМАЛИ ОДНОСЕ 12 ПУТА У ТОКУ НОЋИ: Адил Рами ОТКИРИО ДЕТАЉЕ из интимног живота са Памелом Андерсон
Када прође минимум сат и по времена од последњег оброка, тада је пожељно да их уносите.
- Кисели млечни производи нормализују цревну микрофлору захваљујући такозваним бифидобактеријама, којима су прилично богати. Ове бактерије називамо и пробиотицима. Да бисте добили максималну корист од бифидобактерија, веома је важно да ферментисане млечне производе узимате на празан стомак - истичу нутриционисти.
Многи стручњаци су мишљења да би ове намирнице требало да конзумирате две недеље у континуитету како би се побољшао рад црева. На дневном нивоу, пожељно је да унесете следеће количине:
- Кефир, јогурт и кисело млеко - препоручује се 1-2 чаше дневно
- Свежи сир, павлака (2,5 одсто масти) - препоручена доза је 100 грама дневно