ЈЕДНОСТАВНО ОЧИСТИТЕ СИНУСЕ ОД ГНОЈА И СЛУЗИ: За 10 дана ћете дисати пуним плућима! (РЕЦЕПТ)
Свима нама је добро познат осећај бола и притиска у пределу чела, носа и очију, као и потешкоће са дисањем и избацивањем густог секрета.
Милиони људи широм света се макар једном годишње суочавају са проблемом инфекције и упале синуса. Свима нама је добро познат осећај бола и притиска у пределу чела, носа и очију, као и потешкоће са дисањем и избацивањем густог секрета.
Постоји неколико узрочника који могу покренути овакве симптоме, а ако их откријете, великом брзином ћете се решити блокаде, као и пратећих проблема као што су поремећен сан и лоша концентрација приликом обављања свакодневних радних задатака. Наравно, важан је и прави метод који ћете одабрати за лечење, а дефинитивно нема ништа боље од терапија које Вам нуди природа.
ИЗБЕЉУЈЕ: Једном недељно истрљајте ЗУБЕ са кором ове воћке, ЕФЕКАТ ће вас одушевити
СТО ПОСТО ДЕТОКСИКУЈЕ: Напитак који ЧИСТИ ОРГАНИЗАМ након зиме, подиже ниво ЕНЕРГИЈЕ, подстиче пробаву
Због чега долази до упале и отицања синуса?
Кратке длачице или цилије унутар синуса, које помажу при избацивању сувишне слузи, могу престати да функционишу због одређених здравствених поремећаја, што може довести до упале. Међу честим узрочницима синуситиса јесу различити вируси, бактерије и гљивице. Прехладе и алергије могу појачати стварање слузи и утицати на стварање блокаде. Људи са ослабљеним имунолошким системом и особе са астмом могу имати честе и дуготрајне проблеме са синусима. Често излагање загађивачима као што су дувански и индустријски дим или свакодневно удисање ваздуха слабијег квалитета доводи до упале синуса.
Симптоми упале синуса
Различити знакови се могу јавити приликом развоја синусне инфекције. Њихово трајање зависи од типа синуситиса. Код акутног синуситиса симптоми трају најдуже три недеље, код субакутног 4-12 недеља, а код хроничног три месеца или дуже. Дисање кроз нос постаје отежано или немогуће због формиране блокаде. Долази до стварања густог секрета у носу који може бити жућкаст, зелен или смеђ. Упалу често прати кашаљ и главобоља у пределу чела, очију и носа. Неретко може доћи до повишене телесне температуре и малаксалости.
Лечење упале синуса
Третман лечења синуса започните испирањем синуса. Ујутру исперите синусе топлом водом и сољу и то 10 дана заредом. Раствор за испирање направите овако: У 1 шољу вруће воде додајте 1 супену кашику соли. Додајте 1 до 2 капи јода.
Затим загрејте синусе у трајању од 30 минута. Најбоље за то је со или песак. ЗагрЕјану со ставите на танак пешкир па облог ставите на синусе.
Синусе можете загрејати и са медним облогом. У мало брашна ставите кашику меда и мало биљног уља па умесите глатко тесто које личи на пластелин. Тесто ставите на папирну марамицу па на синусе. Медни облог ће извући упалу веома брзо.
Затим се препоручје да током дана када се борите са јаком упалом синуса обавезно једете рен или љуту паприку како бисте отпушили синусе и избацили секрет.
Током десет дана можете свако јутро пити чашу воде у коју сте додали мало јабуковог сирћета. Ова мешавина испијена на празан желудац, разбија секрет због чега ћете гној и слуз лако избацити из синуса.
Чим осетите прве симптоме прехладе или грипа скуВајте чај од лимуна и то на овај начин: у кључалу воду додајте добро опран, па на четвртине исечен лимун са кором. Пустите нека вода ври још 5 минута а онда чај склоните са рингле. Када се мало прохлади, додајте мед и испијајте у малим гутљајима.