ПРИРОДНИ ЧИСТАЧИ: Чајеви од ових БИЉАКА су најефикаснији код МАСНЕ ЈЕТРЕ, детоксикују и регенеришу
Веома су ефикасни...
Јетра је орган који је и чистиач организма и потребно је да ради растерећено, а то значи да не би смели да је оптерећујемо превише масном, зачињеном храном коју бисмо евентуално залили алкохолом или већим количинама алкохола. У овом случају сви се осећају малаксало, а долази и до нагомилавања килограма, јер јетра чисти крв, а у случају да сте конзумирали алкохол, оптерећена је овим задатком који сте јој задали, тако да нема времена за редовне активности, пластично речено.
Изражене КОСТИ, УПАЛИ ОБРАЗИ, изборана кожа: Славна ЛЕПОТИЦА непрепознатљива у канџама АНОРЕКСИЈЕ (ФОТО)
ЛЕКАРИ ОТКРИЛИ: Ево због чега се ГОЈИТЕ, а нема везе са ХРАНОМ, ни са унетим калоријама
Намирнице које треба заобилазити у случају масне јетре
То су на првом месту животињске масноће: свињска маст, кожица од пилета, кобасице, сланина, павлаке, сиреви, саламе, виршле, шунка, млеко и др. Исхрана за масну јетру најстроже забрањује пржење хране уз коришћење рафинисаних уља, као и поховање исте…
Избегавајте кексе, торте, колаче, чоколаду, чипсеве, крекере, такође немојте јести пецива и хлеб од белог брашна, тестенине, пиринач и др. Заобиђите маргарин, мајонез и путер у широком луку, чак иако сте здрави, а нарочито онда ако вам је дијагностикована масна јетра.
Будите опрезни са уносом газираних напитака, јер садрже концентроване шећере, те их је најбоље у потпуности одбацити. Кафу смањите на минимум, цигарете и алкохол заборавите што пре.
Масна јетра захтева детоксикацију
У случају да вам је дијагностикована масна јетра, најбоље је да се консултујете са лекаром како би вам препоручио одговарајућу исхрану. Дијета за масну јетру подразумева веће количине сезонског поврћа и свежег воћа уз незаобилазне интегралне житарице. На првом месту то су овас, спелта и просо, које је најбоље припремати кроз различита варива и чорбе. Не заборавите на здраве махунарке ( боранија, леблебије, пасуљ, грашак и соју)..
Користите искључиво хладноцеђено ланено или маслиново уље. Једите веће количине орашастих плодова – лешнике, бадеме и орасе. Не заборавите на ланене семенке, сунцокрет, сусам и семе бундеве. Пијте веће количине течности, предност дајте природно цеђеним соковима и благим биљним чајевима.
Масна јетра не искључује конзумирање меса у потпуности, ви га можете јести али не свако. Слободно једите пилеће и ћуреће месо, али без кожице – никако немојте пржити. Ово правило важи и за кромпир.
По могућности припремајте што чешће рибу у фолији (макар 2 пута седмично) и послужите је уз свежу салату са мало маслиновог уља. Једите доста поврћа (кратко га обарите), користите посне тестенине, унос јаја ограничите на max 2-3 недељно.
Најбољи чајеви у случају масне јетре
Гујина трава и чичак
Гујина трава сматра се најбољом савезницом јетре, јер садржи силимарин, који подстиче регенерацију оштећених ћелија тог органа, притом штитећи оне здраве. Користи се у лечењу како алкохоличарске, тако и масне јетре изазване другим факторима. Доступна је облику суплемената, а од њеног семена може се направити чај и то тако што се:
Пола кашичице семена прелије са 2 дл хладне воде. Загрева се до кључања, а након што одстоји пола сата, процеди се и попије пре ручка. Силимарина има и у семену и корену чичка, те је чај од те биљке такође моћан савезник у борби против масне јетре.
Прави се тако што се 1 кашика корена прелије с 250 мл кључале воде. Пије се 2-3 пута дневно, али не дуже од две недеље.
Зелени чај пијте свакодневно
Масна јетра се може лечити и помоћу зеленог чаја. Он делује као антиоксиданс и ублажава упалне процесе, спречавајући накупљање масти у централној лабораторији организма. Притом је штити од оштећења, а помаже и у борби са сувишним килограмима, који су понекад окидач за настанак стеатозе јетре.
Не заборавите маслачак
Корен маслачка подстиче детоксикацију јетре, али и регенерацију оштећених ћелија, па се такоде препоручује када је реч о овом здравственом проблему. Чај се припрема тако што се самеље сушени корен биљке, па се две кашичице праха прелију шољом кључале воде. Пије се три пута дневно.
Чај од линцуре
Може помоћи и чај од корена линцуре, који се припрема тако што се:
Једна кашика грубо уситњеног корена прелије са 200 мл хладне воде. Загрева се до кључања, а након што одстоји 30 минута, процеди се и пије три пута дневно по једна шоља чаја пре јела. Поред тога, масна јетра се успешно лечи чајевима од нане и коприве
Масна јетра лечење сурутком
Ова позната народна рецептура је проверено делотворна. Све што требате чинити јесте да испијате сваки дан од 0,5 до 1 литра сурутке, најмање месец дана како бисте опоравили овај витални орган.