Рађају, а НЕМАЈУ МЕНСТРУАЦИЈУ, имају савршен вид - Жене са овом БОЈОМ ОЧИЈУ су ПОСЕБНЕ, имају јак имунитет и ДУГОВЕЧНЕ су
Одликују их веома посебне физичке карактеристике.
Најпознатија жена са љубичастим очима била је глумица Елизабет Тејлор. Ипак, мало тога знамо о женама са овако ретком и прелепом бојом очију. Према истраживању које је спороведено иако су ретке, љубичасте очи постоје из више разлога – мутација, упала унутар ока или због албинизма.
Шта одређује боју ока?
Узорак ока који се наслеђује је сложен. Боја ока одређује се бројним генима који међусобно ‘комуницирају’, а дететова боја ока одређује се бојом родитеља или чланова породице. Понекад генетске мутације могу учинити да неко има различиту боју очију од осталих чланова.
Шест потенцијалних узрока љубичастих очију
Меланин
Меланоцити луче меланин, који реагује са сунчевом светлости и тако ствара тамнији тен. Меланоцити у очима новорођенчета нису у потпуности развијени. Боја ириса се мијења како дете расте. Већина беба рођена је са смеђим очима. Неке се бебе ипак роде са сивим или плавим очима. Боја се може касније променити.
Хетерогромија
Хетерохромија је стање у којем је боја очију различита. На пример, једно око може бити смеђе док је друго црно. Разлог је још увек непознат.
Тумор ока
Тумори ириса обично немају симптома, иако тумор ока може променити боју.
Албинизам
Албинизам је генетска болест код које тијело не производи мало или никако меланина. У том се случају могу имати љубичасте очи.
Генетика
Очи могу бити сиве или плаве. Ако се роди беба чија мајка има сиве очи, а отац плаве, беба ће вероватно имати једну од две боје или комбинацију.
Фуксов синдром
То је стање где се различити делови ока упале. Стручњаци верују да у неким случајевима, ово стање може бити резултат мењања боје очију. Ова упала може очима дати плаву или љубичасту боју.
Шта је Александријски синдром?
Александријски синдром или генеза, медицински је мит у којем особа развије љубичасте очи, међу другим симптомима.
Не постоји научни доказ који може потврдити симптоме који су овде наведени, али базирано на историјским теоријама особе с Александријским синдромом имају:
Савршен вид
Веома светлу кожу (која неким чудом не гори на сунцу).
Тамно смеђу косу иако немају длаке на телу.
Жене с овим стањем немају менструални циклус, али су плодне и могу имати децу.
Особе с овим стањем имају веома јак имуни систем: ретко их захвата било каква болест.
Верује се да имају одлично избалансиран метаболизам, због чега не постају претили.
Очекиваност животне доби је између 120 и 150 година.
Не постоје докази који потврђују да овај мит постоји.