ТЕЛО ШАЉЕ ЈАСНУ ПОРУКУ: Ових 6 симптома претходе НЕРВНОМ СЛОМУ!
Добро обрати пажњу...
Нервни или емоционални слом је, на техничком ниову, категоризован као стресна ситуација која доводи до немогућности особе да нормално функционише у свакодневном животу.
Нервни сломови су обично изазвани стресом и анксиозношћу, када се особа осећа преплављено у неком аспекту свог живота, што најчешће укључује рад, односе и новац.
ОВО ЈЕ ТРАНСФОРМАЦИЈА ЖИВОТА: Девојка скинула чак 200 КИЛА - "Било је Или ћу се убити, или ћу смршати"
ШТА УРАДИТИ АКО ВАС УХВАТИ ГРЧ У ВОДИ ИЛИ ВИДИТЕ ДА СЕ НЕКО ДАВИ: Стручњаци саветују како да помогнете себи а и другоме
Жене желе да ИНТИМНИ ОДНОС ТРАЈЕ ТАЧНО ОВОЛИКО МИНУТА: Све испод и преко те бројке им је НЕПРИХВАТЉИВО
Међутим, нервни слом заправо није здравствено стање, само име није медицински израз већ се њиме описује ситуација која указује на то да треба решити неке менталне проблеме. То је заправо стање ума и начин како тело говори да је престигло своју границу издржљивости и да треба да се позабавите својим емоцијама.
Ево шест раних знакова упозорења на могући емоционални слом, које не треба да игноришете.
1. Неправилан рад срца
Нервни слом може се идентификовати кроз неколико физичких симптома, али неправилан рад срца је најчешћи. Током нервног слома можете осетити као да вам срце лупа у грудима, што отежава дисање. То може погоршати проблем и онемогућити вам да се смирите.
2. Напетост и главобоља
Стрес и анскиозност могу бити извори интензивних главобоља. Имају способност да се манифестују физички, али ми најчешће желимо да остану скривени, што узрокује напетост у телу, која се на крају „помиче“ у главу и узрокује бол. Покушајте дубоко да дишете и исправите држање, што ће вратним мишићима помоћи да се ослободе притиска.
3. Неправилан сан
Кад сте под стресом, ноћни одмор може бити недостижан сан. Несаница вас може држати буднима сатима, пробудити вас неколико пута током ноћи или вас пробудити прерано. Међутим, понекад, интензиван стрес може узроковати прекомерно спавање, али ћете се пробудити осећајући се као да нисте добро спавали и могли бисте пожелети да останете у кревету цео дан.
4. Желудачни проблеми
Стрес, нервоза и анксиозност могу изазвати акутне и хроничне болове у желуцу. Пробавни систем директно је повезан с нашим менталним здрављем, па када не ради, највероватније је то зато што и наш мозак има потешкоћа с радом. Вишак стреса неретко је окидач за синдром иритабилног црева, подстакнутог одговором имунолошког система на стрес.
5. Немогућност концентрације
Још један знак нервног слома је немогућност концентрације. Ваш ум је предуго био усредсређен на превише ствари, а сада је немогуће да се фокусирате на један одређени задатак.
Одређена доза стреса може појачати рад мозга и помоћи да се концентришемо, али хронични стрес има моћ да учини управо супротно. У најтежим случајевима, стрес може потпуно да омета способност мозга да задржи памћење.
6. Анксиозност
Страх обично подстакне анксиозност, која се не види одмах због осећаја парализе. Али када спознате да сте заправо анксиозни, добро је да испробате природне начине опуштања попут јоге, боравка у природи и дубоког дисања.