Уз помоћ ове ДИЈЕТЕ Ким Кардашијан скинула око 30 КГ: Даје резултате већ после 24х, у првој фази се МЕЊА МЕТАБОЛИЗАМ, у другој ТОПЕ МАСТИ
Ово је тренутно најтраженија дијета на интернету, за првих 6 дана губите 5 кг!
Аткинсонова дијета тренутно је једна од најтраженијих на Гуглу. Она се састоји од уноса намирница које садрже велику количину протеина са, једва приметним, процентом угљених хидрата. Творац овог режима је познати Роберт Аткинс, а број звезда које су је испробале позамашан.
Дијета се састоји из три фазе. Такође, постоји и четврта фаза која је у ствари одржавање постигнутог.
Иначе, ову популарну дијету је држала Ким Кардашијан када је желела да се увуче у хаљину Марилин Монро из 1962. године. Ипак, да би стала у њу Ким је морала да смрша најмање 10 кг у кратком периоду, те је прешла на Аткинсову дијету.
НАЈЛАКША ЛЕТЊА ДИЈЕТА ИКАДА: За 14 дана имаћете до 7 кг мање, НЕМА ГЛАДОВАЊА, а одрицања су минимална
ЗА МАЊЕ ОД 100 ДИНАРА - Направите ДОРУЧАК за две особе, обогаћен ПРОТЕИНИМА, здраво, УКУСНО и хранљиво
У првој фази ограничава се унос угљених хидрата на свега 20 грама дневно. Дужина ове фазе је 2 недеље. У фази два долази до лаганог увођења угљених хидрата, нарочито кроз поврће, а у трећој фази формира се оптимална количина угљених хидрата коју би особа могла да уноси дужи период, а да нема проблема са тежином. Особама које су држале ову дијету саветује се да и након постизања жељене тежине наставе с ограниченим уносом угљених хидрата и то је четврта фаза.
Када се елиминишу угљени хидрати из дневних оброка, јетра претвара масне наслаге у глукозу, а додатни производи те синтезе су токсични кетони. Кетони потискују апетит, чиме се мање једе па наступа губитак телесне масе. Пошто кроз дијету није размотрен унос витамина и минерала, аутор дијете је препоручио узимање витаминских пилула које ће надокнадити очигледан дефицит витамина и минерала.
Аткинсова дијета не ограничава унос протеина. Без ограничења се може јести месо, риба и јаја. Сир поврће, маслине, уља и масти једу се у ограниченим количинама.
Алкохолна пића, шећер, воће млеко, јогурт, житарице, производи од брашна и слаткиши су потпуно забрањени.
Због смањеног уноса угљених хидрата, Аткинсова дијета изазвала је бројне контроверзе. Нека истраживања показала су како би дуготрајније провођење могло утицати на психичко здравље и изазвати мрзовољу, умор и безвољност. Посебно су се такви симптоми били видљиви код жена чије су промене расположења биле интензивније. Такође, ризици су повећан садржај триглицерида у крви, као и повећан садржај засићених масних киселина. Са друге стране друго истраживање показало је како је Аткинсова дијета била најделотворнија за губљење килограма у поређењу са три контролна дијетна режима прехране.
Пре дијете обавезно се консултујте са својим лекаром!
Прва фаза
Циљ прве фазе дијете је промена метаболизма. Унос угљених хидрата ограничава се на 20 грама дневно. Како то практично изгледа?
Наиме, за доручак можете да поједете омлет од два јаја са шунком или сланином, за ручак одрезак са роштиља, а за вечеру кувану рибу. Прва фаза траје 14 дана.
Друга фаза
Подразумева губитак телесне масе потрошњом масних залиха. Дневни унос угљених хидрата ограничен је на 15 до 40 грама. Значи, месо, поврће (са ниским садржајем угљених хидрата) и то је то.
Трећа фаза
Угљени хидрати се поступно уводе, али ограничени су на максималних 60 грама, чије се ограничење преноси и на 4. фазу која представља одржавање постојеће смањене тежине.
Како делује?
Са потпуним искључењем уношења угљених хидрата, наше наслаге сала почну се топити. За првих 6 дана губите 5 кг, сваки следећи дан лакши сте за 1 кг. За 24 дана можете изгубити до 20 кг.
Само будите опрезни! Ако само једном поједете комадић хлеба или неку ситницу која садржи угљене хидрате организам ће блокирати топљење масних наслага. Не сме се јести храна која садржи угљене хидрате. Ову дијету можете држати онолико дана колико желите смршати. Када постигнете жељену тежину, организам неће добијати на килажи извесно време, чак и годину-две. Ова дијета није за свакога! Због обиља протеина, људи са здравственим проблемима, требало би да консултују лекара пре почетка дијете.
Забрањене намирнице
Хлеб, кромпир, брашно, пиринач, соја, грашак, презле, поховано месо, тестенине, кикирики, мушмуле, лешник, виршле, запршка, маргарин, шлаг, шећер, чоколада, разне грицкалице слане и слатке, сладолед, ни једна врста сира, ништа од воћа…
Јести у ограниченим количинама
Млечни производи – млеко, путер, кисело млеко и павлака, јогурт. Да бисте надокнадили дефицит витамина који ће настати због неуношења горе наведене хране узимајте витамине и то: Ц, Е, А, Б, калцијум и магнезијум.
Храна коју можете јести
Све врсте меса: Јунетина, пилетина, телетина, свињетина, јагњетина, гуска, патка, ћуретина, све врсте изнутрица, дивљач на све начине – осим поховања – кувано, печено, роштиљ, можете јести и чварке али без хлеба, сушено месо, кобасице осим виршли, све врсте нарезака.
Рибе у свим могућим облицима: Морске рибе, слатководне рибе, све врсте рибљих конзерви.
Све салате: Свежа зелена, паприке свеже или печене, парадајз, краставци, свеже зеље или кисело, салата од морских плодова, салата од лука, свежи спанаћ. Све салате зачинити са уљем, сирћетом, сољу, бибером… ајваром – по жељи.