AMERIČKI VOJNICI NA TINDERU TRAŽE MIŠIĆAVE HRVATE: Dolaskom nosača aviona procvetala gej ljubav kod komšija (VIDEO)
Na Tinderu i drugim aplikacijama za nalaženje moglo se naići na mnoštvo zanimljivih profila
Američki nosač aviona USS "Harry S. Truman" uplovio je ispred splitske luke, a hiljade pripadnika američkih oružanih snaga su se iskrcale na kopno, razmilili su se gradom. Ali, osim što su živnuli trgovački centri "živnule" su i aplikacije za dejtovanje, posebno Tinder. Tako mladi američki državljani traže partnere i partnerke.
PO OVOME SE NALAZIMO MEĐU PRVIH 10 ZEMALJA SVETA: U Srbiji danas svi imaju jednake šanse za rast i razvoj
MAĐARSKA VOJSKA SPREMNA DA BRANI SVOJ NAROD: Mogući različiti scenariji, situacija u Ukrajini ih plaši
DA LI POSTOJI MOGUĆNOST DA SE IZBEGNE RAT U UKRAJINI? Pet scenarija koja nude alternativna rešenja da ne bi došlo do SUKOBA
- Hteo bih da upoznam mladu i zgodnu Hrvaticu, smeštaj nemam - napisao je tamnoputi američki mornar na jednoj od aplikacija. Na Tinderu i drugim aplikacijama za nalaženje moglo se naići na nekoliko zanimljivih profila:
- Tražim ozbiljne žene za dopisvanje - napisao je mladić od 23 godine, koji samo traži žene starije od 40 godina.
- Ima li neka zgodna mlada Hrvatica da se upoznamo i pokaže mi grad - piše jedan mladić. Ali, ima dosta oglasa i za gej populaciju:
- Muškarac sam, volim sve sportove i tražim isto tako sportske i muževne momke za zabavu. Nemam smeštaj – napisao je jedan nabildovani Afroamerikanac koji navodi i da je oficir na američkom brodu USS "Harry S. Truman".
- Tražim mišićave muškarce, ovde sam nekoliko dana. Za početak dopisvanje. Može mi pokazati grad, možemo zajedno i u neku gradsku teretanu – napisao je još jedan vojnik. Sve u svemu i Amerikancima i Hrvatima gej je – okej, navodi hrvatski portal Slobodna Dalmacija.
Podsetimo, od 2010. gej vojnicima i vojnikinjama je puno lakše u američkoj vojsci, za koju se procenjuje da ima na desetine hiljada gej pripadnika. Naime, u 2010. američki predsednik Barak Obama potpisao je zakon kojim se prvi put dopušta homoseksualnim osobama u vojsci da slobodno govore o svojoj polnoj orijentaciji.
- To će napokon omogućiti destinama hiljada Amerikanaca da ne moraju živeti u laži - izjavio je Obama. On je tako i formalno ukinuo zakon popularno nazvan "ne pitaj, ne govori" iz 1993. godine, odbačen u Kongresu prošle nedelje. Donošenje zakona bila je velika pobeda za Obamu.
- Vreme je za zatvaranje ovog poglavlja u našoj istoriji. Vreme je priznati da žrtvovanje, hrabrost i poštenje nisu definisani seksualnom orijentacijom više nego što su to po rasi ili polu, religiji ili veri. Vreme je da se omogući homoseksualnim Amerikancima da otvoreno služe svojoj zemlji - rekao je Obama u saopštenju kojim je pozdravio istorijsko glasanje u Senatu.
Grupe za prava homoseksualaca navode da je prema zakonu iz 1993., kojim je uvedena politika "ne pitaj, ne govori", iz američkih oružanih snaga otpušteno više od 13.500 pripadnika. Naime, ti su vojnici i vojnikinje javno govorili o svojoj seksualnosti, kao što su to govorili i heteroseksualci. Međutim, gej osobe su otpuštene, ali od 2010. je ta praksa ukinuta, pisala je Libela.
No, i pre 2010. gej osobe su mogle služiti vojsku, ali nisu smele da priznaju da vole isti pol, niti da o tome pitaju druge vojnike. Zato se ta praksa zvala "ne pitaj, ne govori".