АМЕРИЧКИ ВОЈНИЦИ НА ТИНДЕРУ ТРАЖЕ МИШИЋАВЕ ХРВАТЕ: Доласком носача авиона процветала геј љубав код комшија (ВИДЕО)
На Тиндеру и другим апликацијама за налажење могло се наићи на мноштво занимљивих профила
Амерички носач авиона USS "Harry С. Труман" упловио је испред сплитске луке, а хиљаде припадника америчких оружаних снага су се искрцале на копно, размилили су се градом. Али, осим што су живнули трговачки центри "живнуле" су и апликације за дејтовање, посебно Тиндер. Тако млади амерички држављани траже партнере и партнерке.
ПО ОВОМЕ СЕ НАЛАЗИМО МЕЂУ ПРВИХ 10 ЗЕМАЉА СВЕТА: У Србији данас сви имају једнаке шансе за раст и развој
МАЂАРСКА ВОЈСКА СПРЕМНА ДА БРАНИ СВОЈ НАРОД: Могући различити сценарији, ситуација у Украјини их плаши
ДА ЛИ ПОСТОЈИ МОГУЋНОСТ ДА СЕ ИЗБЕГНЕ РАТ У УКРАЈИНИ? Пет сценарија која нуде алтернативна решења да не би дошло до СУКОБА
- Хтео бих да упознам младу и згодну Хрватицу, смештај немам - написао је тамнопути амерички морнар на једној од апликација. На Тиндеру и другим апликацијама за налажење могло се наићи на неколико занимљивих профила:
- Тражим озбиљне жене за дописвање - написао је младић од 23 године, који само тражи жене старије од 40 година.
- Има ли нека згодна млада Хрватица да се упознамо и покаже ми град - пише један младић. Али, има доста огласа и за геј популацију:
- Мушкарац сам, волим све спортове и тражим исто тако спортске и мужевне момке за забаву. Немам смештај – написао је један набилдовани Афроамериканац који наводи и да је официр на америчком броду USS "Harry С. Труман".
- Тражим мишићаве мушкарце, овде сам неколико дана. За почетак дописвање. Може ми показати град, можемо заједно и у неку градску теретану – написао је још један војник. Све у свему и Американцима и Хрватима геј је – океј, наводи хрватски портал Слободна Далмација.
Подсетимо, од 2010. геј војницима и војникињама је пуно лакше у америчкој војсци, за коју се процењује да има на десетине хиљада геј припадника. Наиме, у 2010. амерички председник Барак Обама потписао је закон којим се први пут допушта хомосексуалним особама у војсци да слободно говоре о својој полној оријентацији.
- То ће напокон омогућити дестинама хиљада Американаца да не морају живети у лажи - изјавио је Обама. Он је тако и формално укинуо закон популарно назван "не питај, не говори" из 1993. године, одбачен у Конгресу прошле недеље. Доношење закона била је велика победа за Обаму.
- Време је за затварање овог поглавља у нашој историји. Време је признати да жртвовање, храброст и поштење нису дефинисани сексуалном оријентацијом више него што су то по раси или полу, религији или вери. Време је да се омогући хомосексуалним Американцима да отворено служе својој земљи - рекао је Обама у саопштењу којим је поздравио историјско гласање у Сенату.
Групе за права хомосексуалаца наводе да је према закону из 1993., којим је уведена политика "не питај, не говори", из америчких оружаних снага отпуштено више од 13.500 припадника. Наиме, ти су војници и војникиње јавно говорили о својој сексуалности, као што су то говорили и хетеросексуалци. Међутим, геј особе су отпуштене, али од 2010. је та пракса укинута, писала је Либела.
Но, и пре 2010. геј особе су могле служити војску, али нису смеле да признају да воле исти пол, нити да о томе питају друге војнике. Зато се та пракса звала "не питај, не говори".