Poznata pevačica već 17 godina BOLUJE od autoimune bolesti - "Svako jutro počinjem terapijom", EVO o kome je reč
Otkrila je kako se bori sa simptomima.
Poznata hrvatska pevačica i jedna od omiljenih muzičkih zvezdi u regionu, Jelena Rozga, iako ima 46 godina, izgleda bar 10 godina mlađe, te se mnogima čini kao da uopšte ne stari.
Pored dobre genetike, za njen izgled svakako je zaslužna i njena harizma, kao i mladalačka energija. Međutim, malo ko zna da se Jelena već 17 godina bori sa zdravstvenim problemom.
"Bila sam u DEPRESIJI" Marija Mikić imala TRI SPONTANA POBAČAJA pre nego što je dobila sina i ćerku
Žive rane na licu NAJLEPŠE ŽENE SVETA: Supermodelu na rutinskom pregledu otkrili JEZIVU BOLEST
Evo kako da prepoznate OPASAN MLADEŽ - Iako promena na koži NIJE UVEK indikator MELANOMA, samoprovera vam možda može SPASITI ŽIVOT
Naime, ona je dugo krila od javnosti, ali je jednom prilikom otkrila za medije da ima problem sa štitnom žlezdom, što joj je zadalo mnogo muka kada je reč o njenom zdravlju i karijeri.
- Pred kraj 2006. godine osetila sam promene na svom telu. Preterano umaranje, gubitak težine i veliki problemi sa kožom. To je bilo baš u periodu kada se moj život menja, kada sam otišla iz grupe "Magazin" i započela solo karijeru. Odlučila sam da ispitam promene sa medicinske strane, i nažalost, dijagnostifikovana mi je hipertireoza - ispričala je Rozga za magazin "Hello!" i otkrila da joj svako jutro počinje hormonskom terapijom.
Ona je na jednom događaju otkrila da uglavnom sve drži pod kontrolom, međutim, nedavno joj je pozlilo.
- Nešto mi sa štitnom žlezdom poslednjih dana nije u redu, pa sam se bojala kako ću se probuditi. Znam da se probudim jako natečena, puno mi znače komplimenti. Imam dobrih i loših dana, promenjena mi je terapija. Ja nisam osoba koja paniči, dugo sam na terapiji, ali kada se takve situacije dese treba se boriti. Navikla sam na periode kada se ne osećam najbolje - rekla je Rozga jednom prilikom za "Alo!"
Inače, hipertireoza je stanje prekomernog stvaranja hormona štitne žlezde, koje je relativno često kod žena između 20. i 50. godine života, a u poslednje vreme se sve češće javlja i kod muškaraca. Hipertireoza se najčešće leči terapijom odgovajarućim lekovima, radioaktivnim jodom ili hirurškim zahvatom. Cilj lečenja hipertireoze je snižavanje nivoa hormona štitne žlezde u krvi i uspostavljanje hormonalne ravnoteže u organizmu.
Srbija Danas