Позната певачица већ 17 година БОЛУЈЕ од аутоимуне болести - "Свако јутро почињем терапијом", ЕВО о коме је реч
Открила је како се бори са симптомима.
Позната хрватска певачица и једна од омиљених музичких звезди у региону, Јелена Розга, иако има 46 година, изгледа бар 10 година млађе, те се многима чини као да уопште не стари.
Поред добре генетике, за њен изглед свакако је заслужна и њена харизма, као и младалачка енергија. Међутим, мало ко зна да се Јелена већ 17 година бори са здравственим проблемом.
"Била сам у ДЕПРЕСИЈИ" Марија Микић имала ТРИ СПОНТАНА ПОБАЧАЈА пре него што је добила сина и ћерку
Живе ране на лицу НАЈЛЕПШЕ ЖЕНЕ СВЕТА: Супермоделу на рутинском прегледу открили ЈЕЗИВУ БОЛЕСТ
Ево како да препознате ОПАСАН МЛАДЕЖ - Иако промена на кожи НИЈЕ УВЕК индикатор МЕЛАНОМА, самопровера вам можда може СПАСИТИ ЖИВОТ
Наиме, она је дуго крила од јавности, али је једном приликом открила за медије да има проблем са штитном жлездом, што јој је задало много мука када је реч о њеном здрављу и каријери.
- Пред крај 2006. године осетила сам промене на свом телу. Претерано умарање, губитак тежине и велики проблеми са кожом. То је било баш у периоду када се мој живот мења, када сам отишла из групе "Магазин" и започела соло каријеру. Одлучила сам да испитам промене са медицинске стране, и нажалост, дијагностификована ми је хипертиреоза - испричала је Розга за магазин "Hello!" и открила да јој свако јутро почиње хормонском терапијом.
Она је на једном догађају открила да углавном све држи под контролом, међутим, недавно јој је позлило.
- Нешто ми са штитном жлездом последњих дана није у реду, па сам се бојала како ћу се пробудити. Знам да се пробудим јако натечена, пуно ми значе комплименти. Имам добрих и лоших дана, промењена ми је терапија. Ја нисам особа која паничи, дуго сам на терапији, али када се такве ситуације десе треба се борити. Навикла сам на периоде када се не осећам најбоље - рекла је Розга једном приликом за "Ало!"
Иначе, хипертиреоза је стање прекомерног стварања хормона штитне жлезде, које је релативно често код жена између 20. и 50. године живота, а у последње време се све чешће јавља и код мушкараца. Хипертиреоза се најчешће лечи терапијом одговајарућим лековима, радиоактивним јодом или хируршким захватом. Циљ лечења хипертиреозе је снижавање нивоа хормона штитне жлезде у крви и успостављање хормоналне равнотеже у организму.
Србија Данас