BANKARI U SRPSKOJ "KRADU" OD GRAĐANA: Za provizije i naknade uzeli 115 miliona KM
Klijenti često i ne proveravaju na šta se odnose dodatni troškovi koje plaćaju
Banke u Srpskoj u proseku svakog dana od građana uzmu oko 319.000 maraka samo po osnovu provizija i naknada.
Nemate pare?! Jedna kompanija nudi 100.000 DOLARA, potrebno je da uradite samo OVO
Evo kako je DOBITNICA STANA odreagovala kada su joj saopštili rezultate igre Uzmi račun i pobedi!
Tako je ukupan prihod osam komercijalnih banaka sa sedištem u Republici Srpskoj po ovom osnovu prošle godine bio gotovo 115 miliona maraka.
Reč je o novcu koje banke naplaćuju klijentima po osnovu vođenja tekućeg računa, usluga e-bankinga, SMS usluga, provizije za plaćanja komunalija, razmenu novca i slično. Iznos provizija i naknada razlikuju se od banke do banke, ali razlika nije velika. Međutim, korisnici bankarskih usluga smatraju da su provizije i naknade nerealno skupe.
Za dva sata dnevno - 400 evra mesečno! Aleksandar je najveći domaći prodavac RASPLODNOG MATERIJALA
U poslednje vreme bankari sve češće smišljaju načine kako da dođu do novca a koji ne dolazi od očekivanih i ukalkulisanih kamata. Tako su neke banke uvele i provizije za proveru stanja na računu posredstvom bankomata. Druge, opet, uslovljaju oročavanje novca sa primamljivom kamatnom stopom otvaranjem tekućeg računa u toj banci.
Promenite ovih pet stvari, i karijera će vam blistati!
Onaj ko ima kreditnu karticu, mora da plati svake godine članarinu od 20 ili 30 maraka bez obzira da li novac koristi ili ne, dok neke banke traže svake godine 65 maraka na ime članarine za takozvanu potrošačku karticu. Neke banke su uvele i godišnju naknadu za viza i debitnu karticu.
Banke netransparentno naplaćuju provizije, a za promene u visini rate klijenti često saznaju naknadno, a poseban problem je što u filijalama banaka ne znaju da objasne klijentima zašto određena trasakcija košta toliko i zbog čega je povećana.
Ispovest Jovana (28) RAZOČARANOG "američkim snom": U SAD je CRNČIO po 15 sati, evo koliko je zaradio
Šest banaka u Republici Srpskoj prošle godine ostvarilo je dobit od 71,6 miliona KM, a preostale dve su imale gubitak od 26,2 miliona KM.
NEPISMENI SRBIN POSTAO JEDAN OD NAJBOGATIJIH AMERIKANACA: Ovo je priča Obrada Milićevića
Najjeftina mesečna naknada za vođenje tekućeg računa u Srpskoj je 1,80 maraka. Najskuplja je 5,5 maraka i u tu još uračunat e-banking i SMS usluga. Dakle, banka svake godine za vođenje jednog tekućeg računa uzima od 21,6 do čak 66 maraka. Provizija za plaćanje računa u proseku košta 0,80 maraka.