БАНКАРИ У СРПСКОЈ "КРАДУ" ОД ГРАЂАНА: За провизије и накнаде узели 115 милиона КМ
Клијенти често и не проверавају на шта се односе додатни трошкови које плаћају
Банке у Српској у просеку сваког дана од грађана узму око 319.000 марака само по основу провизија и накнада.
Немате паре?! Једна компанија нуди 100.000 ДОЛАРА, потребно је да урадите само ОВО
Ево како је ДОБИТНИЦА СТАНА одреаговала када су јој саопштили резултате игре Узми рачун и победи!
Тако је укупан приход осам комерцијалних банака са седиштем у Републици Српској по овом основу прошле године био готово 115 милиона марака.
Реч је о новцу које банке наплаћују клијентима по основу вођења текућег рачуна, услуга е-банкинга, СМС услуга, провизије за плаћања комуналија, размену новца и слично. Износ провизија и накнада разликују се од банке до банке, али разлика није велика. Међутим, корисници банкарских услуга сматрају да су провизије и накнаде нереално скупе.
За два сата дневно - 400 евра месечно! Александар је највећи домаћи продавац РАСПЛОДНОГ МАТЕРИЈАЛА
У последње време банкари све чешће смишљају начине како да дођу до новца а који не долази од очекиваних и укалкулисаних камата. Тако су неке банке увеле и провизије за проверу стања на рачуну посредством банкомата. Друге, опет, условљају орочавање новца са примамљивом каматном стопом отварањем текућег рачуна у тој банци.
Промените ових пет ствари, и каријера ће вам блистати!
Онај ко има кредитну картицу, мора да плати сваке године чланарину од 20 или 30 марака без обзира да ли новац користи или не, док неке банке траже сваке године 65 марака на име чланарине за такозвану потрошачку картицу. Неке банке су увеле и годишњу накнаду за виза и дебитну картицу.
Банке нетранспарентно наплаћују провизије, а за промене у висини рате клијенти често сазнају накнадно, а посебан проблем је што у филијалама банака не знају да објасне клијентима зашто одређена трасакција кошта толико и због чега је повећана.
Исповест Јована (28) РАЗОЧАРАНОГ "америчким сном": У САД је ЦРНЧИО по 15 сати, ево колико је зарадио
Шест банака у Републици Српској прошле године остварило је добит од 71,6 милиона КМ, а преостале две су имале губитак од 26,2 милиона КМ.
НЕПИСМЕНИ СРБИН ПОСТАО ЈЕДАН ОД НАЈБОГАТИЈИХ АМЕРИКАНАЦА: Ово је прича Обрада Милићевића
Најјефтина месечна накнада за вођење текућег рачуна у Српској је 1,80 марака. Најскупља је 5,5 марака и у ту још урачунат е-банкинг и СМС услуга. Дакле, банка сваке године за вођење једног текућег рачуна узима од 21,6 до чак 66 марака. Провизија за плаћање рачуна у просеку кошта 0,80 марака.