SNS: Pajtić izgovorio neverovatne besmislice
BEOGRAD - Srpska napredna stranka negirala je navode lidera Demokratske stranke Bojana Pajtić tvrdeći da je najveći deficit, rast javnog duga geometrijskom progresijom, najveći broj nezaposlenih, astronomski broj pljačkaških privatizacija u Srbiji bio je upravo u vreme vladavine DS.
U SNS-u smatraju da je šef vojvođanskog režima Pajtić, po ko zna koji put, izgovorio neverovatne besmislice ocenjujući da mu je ''jedino bitno kako da sakrije dugove Demokratske stranke, kako da bude što manje na svom poslu, i kako da nastavi da apsolutno ništa ne radi u korist građana Vojvodine, koji ga i danas plaćaju''.
''Ali, naravno, pošto se Bojan Pajtić nikada ničim nije ozbiljno bavio, a ni danas se ne bavi, on ništa ne razume'', navodi se u saopštenju SNS-a.
Lider demokrata izjavio je ranije danas u Nišu da se od početka godine Vlada Srbije zadužila više od 750 miliona evra, odnosno da se zadužuje 195 evra u sekundi dodajući da su demokrate nudile pomoć i podršku u rešavanju problema
''Ono što je posebno dramatično je činjenica da se Srbija zadužila, odnosno Vlada Srbije, od početka godine do danas, više od 750 miliona evra i kada se uporede zaduživanja od 2000. do 2012. godine kada je zaduživanje bilo svega tri evra u sekundi i zaduživanje od kad je Srpska napredna stranka došla na vlast, da imamo 195 evra u sekundi onda vidimo koliko je besmisleno opravdavanje da se Srbija zadužuje zbog toga da bi se vraćali dugovi iz nekog prethodnog perioda" rekao je Pajtić, a objavljeno je saopštenju.
Kako je navedeno, Pajtić je prilikom posete Nišu u okviru obležavanje 25. godine od obnavljanja rada Demokratske stranke rekao i da su oni nudili pomoć i podšku u rešavanju problema jer ''jesu opozicija vladi i to oštra opozicija, ali nisu opozicija Srbiji''.
On tvrdi da je Srbija danas u izuzetno teškom položaju, navodeći da su u januaru za 21 odsto manje plate nego u decembru prošle godine.
Predsednik Demokratske stranke je rekao i da će od smanjenja plata i penzija u javnom sektoru ušteda biti 350 miliona evra, a da je Srbiju samo jedan propust ministra Lazara Krstića koštao 786 miliona evra i to tako što nije konvertovao dug Srbije iz dolara u evro, iako je bilo potpuno očigledno da će evro u odnosu na dolar slabiti s obzirom na recesiona kretanja, na krizu evrozone i sukobe u Ukrajini.