TINEJDŽERI, NE PLAČITE: Ovo su UZROCI AKNI, ali evo i PRIRODNOG NAČINA da ih se rešite - bez lekara
Mnogi od vas se osećaju neprijatno i nesigurno.
Bubuljice se uglavnom javljaju tokom adolescencije, a pravovremenim lečenjem se one mogu svesti na mininum. Oko 90 odsto tinejdžera pati od ovog problema, a može napasti oba pola.
Tinejdžerske bubuljice obično počinju od nosa i dalje se šire na čelo, bradu i obraze. U nekim težim slučajevima bubuljice se proširuju na vrat, ramena, prsa i na gornje delove ruku (nadlaktice).
Iako nije reč o oboljenju koje ugrožava zdravlje, akne su sa psihološkog, socijalnog i emotivnog aspekta ozbiljan problem, zbog kojeg se mnogi adolescenti osećaju neprivlačno, nesigurno i isfrustrirano.
Neke studije su pokalaze da se kod 70 odsto žena bubuljice pojavljuju nedelju dana pre menstruacije. Takođe, ako ste vi i vaš suprug imali bubuljice kao tinejdžeri, velika je verovatnoća da će i vaše dete imati isto iskustvo.
Nema naučnih dokaza koji tvrdi da stres dovodi do pojave bubuljica. No, mnogi tinejdžeri primete povećan broj akni neposredno pre velikih događaja u njihovim životima.
ŽIVELI STE U ZABLUDI! KARIJES MOŽETE SAMI IZLEČITI: Sve to imate kod kuće, bez potrebe za zubarom!
Obično one nestaju početkom 20. godina, ali se ponekad zadrže i u odraslom dobu. Međutim, pogrešna su mišljenja da osobe koje imaju problema sa bubuljicama ne vode računa o higijeni ili rade nešto što ih uzrokuje. To nije tačno. Bubuljice se formiraju zbog viška masoće u koži.
NA SMRT ĆETE SE UPLAŠITI: Znamo da su TANGE UŽASNE po zdravlje, ALI TO NIJE ONO NAJGORE
Lojne žlezde su smeštene duboko ispod potokožice koja na svojoj površini ima receptore za muške polne hormone (a oni se luče kod oba pola). Posle vezivanja za ove receptore, slabi androgeni i običan testosteron se pretvaraju u moćni potentni androgen, što dovodi do pojačanog lučenja lojne žlezde, usled čega se ona povećava i zapušta, pa tako nastaju zatvoreni mitiseri.
Lice treba prati dva puta dnevno - ujutro i uveče. Na tržištu postoje mnogi proizvodi protiv tinejdžerskih bubuljica, ali blagi sapun je sve što vam je potrebno za čišćenje. Izbegavajte preparate na bazi alkohola, jer on samo pogoršava stanje.
Imate i prirodne biljne preparate, kao što su kokosovo ulje i aloe vera, a naravno maska od zelene gline je uvek dobrodošla (o njenoj delotvornosti na linku OVDE).
Bubuljice nikako ne bi trebalo da cedite, jer ćete tako izazvati teške infekcije. U slučaju da problem niste rešili na ove navedene načine, konsultujte dermatologa.