ТИНЕЈЏЕРИ, НЕ ПЛАЧИТЕ: Ово су УЗРОЦИ АКНИ, али ево и ПРИРОДНОГ НАЧИНА да их се решите - без лекара
Многи од вас се осећају непријатно и несигурно.
Бубуљице се углавном јављају током адолесценције, а правовременим лечењем се оне могу свести на мининум. Око 90 одсто тинејџера пати од овог проблема, а може напасти оба пола.
Тинејџерске бубуљице обично почињу од носа и даље се шире на чело, браду и образе. У неким тежим случајевима бубуљице се проширују на врат, рамена, прса и на горње делове руку (надлактице).
Иако није реч о обољењу које угрожава здравље, акне су са психолошког, социјалног и емотивног аспекта озбиљан проблем, због којег се многи адолесценти осећају непривлачно, несигурно и исфрустрирано.
Неке студије су покалазе да се код 70 одсто жена бубуљице појављују недељу дана пре менструације. Такође, ако сте ви и ваш супруг имали бубуљице као тинејџери, велика је вероватноћа да ће и ваше дете имати исто искуство.
Нема научних доказа који тврди да стрес доводи до појаве бубуљица. Но, многи тинејџери примете повећан број акни непосредно пре великих догађаја у њиховим животима.
ЖИВЕЛИ СТЕ У ЗАБЛУДИ! КАРИЈЕС МОЖЕТЕ САМИ ИЗЛЕЧИТИ: Све то имате код куће, без потребе за зубаром!
Обично оне нестају почетком 20. година, али се понекад задрже и у одраслом добу. Међутим, погрешна су мишљења да особе које имају проблема са бубуљицама не воде рачуна о хигијени или раде нешто што их узрокује. То није тачно. Бубуљице се формирају због вишка масоће у кожи.
НА СМРТ ЋЕТЕ СЕ УПЛАШИТИ: Знамо да су ТАНГЕ УЖАСНЕ по здравље, АЛИ ТО НИЈЕ ОНО НАЈГОРЕ
Лојне жлезде су смештене дубоко испод потокожице која на својој површини има рецепторе за мушке полне хормоне (а они се луче код оба пола). После везивања за ове рецепторе, слаби андрогени и обичан тестостерон се претварају у моћни потентни андроген, што доводи до појачаног лучења лојне жлезде, услед чега се она повећава и запушта, па тако настају затворени митисери.
Лице треба прати два пута дневно - ујутро и увече. На тржишту постоје многи производи против тинејџерских бубуљица, али благи сапун је све што вам је потребно за чишћење. Избегавајте препарате на бази алкохола, јер он само погоршава стање.
Имате и природне биљне препарате, као што су кокосово уље и алое вера, а наравно маска од зелене глине је увек добродошла (о њеној делотворности на линку ОВДЕ).
Бубуљице никако не би требало да цедите, јер ћете тако изазвати тешке инфекције. У случају да проблем нисте решили на ове наведене начине, консултујте дерматолога.