ПОТОНУЛЕ ЦЕНЕ НАФТЕ: Пуна складишта широм света, страх од новог таласа корона вируса оголио вредност црног злата
Нафта је пала данас након једног медијског извештаја да ОПЕК+ мора да реши проблем вишка дневне понуде од преко два милиона барела
Нафта је пала данас након једног медијског извештаја да ОПЕК мора да реши проблем вишка дневне понуде од преко два милиона барела, и после вести да је у САД неочекивано порастао број захтева за помоћ државе за незапосленост, што наговештава спор економски опоравак.
КОРОНА ИСЦЕДИЛА НАЈВЕЋЕ НАФТНЕ КОМПАНИЈЕ: За девет месеци НЕВИЂЕН губитак, ова цифра се ретко виђа
НЕ МОЖЕ СУДБИНУ ЕВРОПЕ ДА КРОЈЕ ТАМО ПРЕКО ОКЕАНА: Лавров и Мас разговарали о завршетку изградње Северног тока 2
НЕ ЗАНИМА НАС ШТА МИСЛИ АМЕРИКА: Русија одлучна у намери да заврши гасовод Северни ток 2
Североморска нафта Брент потонила је за 1,24 долара или 2,7 посто, на 44,13 долара по барелу у 13,50 часова по средњоевропском времену, а америчка WTI нафта је пала за 1,31 долар или 3,0 процента, на 41,62 долара за барел, извештава Ројтерс.
Јачање америчког долара, које нафту чини скупљом за купце који поседују друге валуте, такође је извршило притисак на цене, кажу аналитичари.
Цене црног злата кретале су се од средине јуна у ограниченом распону, при чему се Брент трговао у опсегу од 40 до 46 долара за барел, а WTI између 37 и 43 долара.
Организација земаља извозница нафте (ОПЕК) и њени савезници, група позната као ОПЕК , саопштили су у среду да је темпо опоравка тржишта нафте спорији него што се очекивало, док истовремено расте ризик од продужетка другог таласа пандемије корона вируса.
Тржишта је такође разочарао податак да је број нових захтева у САД за добијање помоћи за незапослене поново порастао изнад милион прошле недеље.
Америчка управа за информације о енергетици (ЕИА) саопштила је синоћ да је потражња за горивом у САД пала за више од 2,0 милиона барела дневно, на 17,2 милиона. Укупна потражња за горивом у последње четири недеље опала је за 14 посто у односу на ниво из претходне године.
Залихе сирове нафте у Сједињеним Државама су такође палеу четврту седмицу узастопно, иако је нето увоз порастао.